KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Helló idegen
regisztrálj vagy lépj be
név:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
csevegj kedvedre másokkal




Megosztás

 Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Balian

Hello Darling, my name is

Balian
Lakhely : Kárhozottak Cirkusza
Kor : 683
Hozzászólások száma : 62

Balian
» beküldték: 2019-08-01, 20:28

Balian
All men must serve.


név: Balian
születési idő: N/A
születési hely: N/A
kor: kb. 680
csoport: vámpír
rang: III. Árnyjáró (a Város Urának testőre)
beállítottság: domináns
átváltoztatás ideje: ca. 1360 körül
vérvonal: a Földrengető
play by: Willy Cartier



Képesség
mesterszintű fizikum, kiemelkedően gyors mozgás, enyhe ezüstellenállás, harapása sokkos fájdalommal és kritikus sebzéssel jár

Ez vagyok én

Egy jó testőr nem kelt feltűnést. Hacsak nem az a cél, hogy lássanak, észrevétlenül olvadok be az árnyékokba. 183 cm magas vagyok, a testem szívós, zsírtalan nyúlánksága, karcsú, funkcionális izomzata a világról kimúlt természeti népeké. A szemem feketébe hajlik, mandulavágású, a sötétebb bőrszínem és az arcvonásaim alapján, bár nem látványosan nem az európai rasszba tartozom, nem egyértelmű a származásom, de a jellegzetesen sprőd, vastag szálú, hollófekete haj már nem hagy kétséget felőle. Általában semmit nem árul el az arcom, igyekszem azt a benyomást kelteni, hogy semmi nem tud kihozni a sodromból, mert ez többségében így is van.
Hacsak valamely kiemelt alkalom meg nem követeli az eleganciát, minden ruhadarabom egyszerű, kényelmes, testhez álló, fekete vagy sötét színű. Egy kisebb fajta fegyverarzenált hordok magamnál részben diszkréten látható, kiszúrható módon, részben a legváratlanabb helyekre rejtve. Főként ezüstpengéjű fegyvereket használok, ezért majdnem mindig kesztyűt hordok, ez az egyetlen bőr, amit megtűrök magamon, egyébként nem rajongok a bőrcuccokért, túl sok zajt csapnak, korlátozzák a mozgást. Az övemen a garrott szinte az ismertetőjegyemmé vált, pedig ritkábban használom, mint amilyen ikonikus. Sok vámpírral ellentétben egyáltalán nem vetem meg a lőfegyvereket sem, sőt. Szeretem a hatékony megoldásokat.
Van egy pár égett hegem, főleg keresztek, az egyik pont a mellkasom közepén, a másik a jobb tenyeremben, mindkettő elmosódott, épp hogy kivehető, de így néznek ki a szent szimbólumok okozta sebek, ha a hívő tényleg nagyon védekezik. A bal alkaromba egy díszesen faragott mezúza égett bele, a jobba egy újabb kereszt. A hátamon halcsonttűvel készített tetoválások húzódnak, még egészen frissnek látszanak, annyi időt sem éltem velük, hogy megkopjanak a sebek élénk színei, vagy épp a vámpírrá válás tette őket ilyen élessé. Életemben azért festettem magamra őket, hogy a sólyom tiszta látást, a medve erőt, a csörgőkígyó fürgeséget, a farkas bátorságot adjon nekem. De mindezeket végül csak a haláltól kaptam meg.

A teremtőm arra választott ki, hogy az árnyéka legyek, aki észrevétlenül pusztítja el ellenségeit a világban, legyenek azok halandók, vámpírok vagy más lények. Az árnyékoknak azonban nincs nevük. Az arcom még a mieink között is csak Séaghdhához kapcsolják, mintha előtte nem is léteztem volna. Nem bánom. Az élőholtként töltött évek lefosztották rólam emberi mivoltom becsvágyát, dölyfét, hataloméhségét, holott épp e gyengeségek tettek vámpírrá. Közömbös lettem. Praktikus és hatékony, mint egy célszerszám.
Nem ragaszkodom hozzá, hogy folyvást hallassam a hangom. Éberen figyelek minden rezdülést, kiismerem a teremtményeket, hogy előre láthassam, miként cselekszenek majd, a figyelmemet semmi sem kerüli el, és közben általában jól mulatok az örök megfigyelő szerepéből. Ha mégis cselekszem, szívesen markolok sokat, a higgadt közönyből felélénkítenek a kihívások, küzdelmek, párharcok, szeretek fogadni, és többnyire nyerek, olykor viszont súlyos adósságokat halmozok fel. Felpezsdítik a véremet a komoly ellenfelek, szeretem azt az érzést, amikor nem lehetek benne biztos, győztesként jövök ki a harcból. Egyesek a kéjt választják, hogy elüssék az örökkévalóságot vele, mások a hatalmat, megint mások a fájdalmat. Az én választottam az adrenalin.
Minthogy azonban nem vagyok a magam ura, a szórakozásom szigorú keretek közé szorul, a feladataimat pedig teljes megfontoltsággal végzem, nincs felesleges kockázatvállalás, én vagyok Séaghdha józan esze és belátóképessége, már ha épp engedi. Ha elhagyná az a végtelen türelme, én vagyok a háttértár. Sokan lelkiismeretlennek tartanak, egy olyan üres lelkű, gátlástalan vérebnek, akit egy nála hatalmasabb vadállatnak kell szoros pórázon tartania, hogy ne zabáljon csecsemőket a város utcáin. Nem értek egyet. Hidegen hagynak a csecsemők. De érthető a népszerűtlenségem a hívei körében, mert kitüntet bizalmával, és ha ő elunta a leckéztetést, én folytatom, a vérkelyhemnek lenni pedig egyenesen büntetésszámba megy.
Az iránta való hűségemet azonban senki nem kérdőjelezheti meg. A hozzá igazán közel állók számára talán sejthető lehet, ez nem egyszerű mester-szolga viszony, több is, kevesebb is annál. Nem szívesen hagyom el a helyem mellőle, de ha az igényei azt kívánják, testőr helyett vagyok futár, bérgyilkos, a macskáit terelő juhász és diplomata egyaránt, még ha nem is mindegyik egyformán szívesen. A mellette töltött évek alatt számos alkalommal próbáltak rávenni, hogy áruljam el. Többségüket már rég elérte a végső halál – mint mondtam, a gyors és hatékony megoldások híve vagyok. És a tiszta, rendezett környezeté. Gondolom, ez magától jön, ha az ember már elég kiontott zsigeret takarított fel mások után.

Egyszer volt, hol nem volt...

1410 körül

Sárga Medve ott volt a hegyen a tisztáson, ahol mindig, ha a szellemek iránymutatására volt szüksége. Tudta, hogy legvégül eljövök ide érte. De itt volt, mert egy harcos szelleme lakott benne. Bátrabb volt nálam. Én nem így vártam azt az éjt. Nem a fák közötti sötétségbe nézett, hanem a tűzbe, amelyet magyalpirosra festettek az ásványporai, a lángok között várta, hogy látni fogja az érkezésemet. A léptem hangtalanabb volt az erdőben, mint a legpuhább léptű vadászé, mint az összes madáré és vadé. Én magam voltam a fák között kinyújtózó, karcsú éjszaka. Én voltam Sárga Medve végzete.
Felemelte a fejét, és kiléptem a tűz fényébe.
- Vártalak – mormolta, ahogy közelebb léptem.
- Mindig felnéztem rád a tiszta látásodért – hajtottam fejet előtte, mint ahogy a fiatal ad tiszteletet az idősnek, a tanácsért jövő a tapasztaltnak. Talán a gúny jelének vette. Talán nem. Az égő fenyőgallyak aromájában semmit nem éreztem, még a félelem szagát sem. Látnia kellett a tűzben a ma éjszakát, a szellemek meg kellett mutassák neki jöttömet, ő mégsem félt, és a szándékomtól zavartalan tisztelet iránta szinte megindítóan hatott rám.
A másik szempár rajtam függött. Az árkokkal barázdált, napbarnította arcban a fényes tekintet is öreg volt, öregebb az évszakainak számánál, de Sárga Medve a tűzbe nézve tucatnyi életet élt le a magáé mellett, mint mindnyájan, akik igazán, a maga teljességében birtokolták a látást. A hozzá hasonlókhoz képest mi csak úgy láttunk, ahogy a farkas úszik a pisztráng mellett.
- Serdületlen fiú voltál, nálam alig idősebb, amikor először láttalak a nagybátyáddal a nagy folyó eredésénél.
- Gyermek voltál.
- Hatvan nyár telt el azóta.
- Hatvan – vontam vállat. – A hátad meggörbült, és az enyém nem.
- Már akkor azt mondták rólad, máris a legnagyobbak gyógyító kezét tudod magadénak, és nincs olyan beteg, akit a szellemek vissza ne engednének közénk, ha te kéred őket. Téged hittek népünk következő nagy vezetőjének.
- Az lettem – mosolyodtam el, és az ajkamból kivillantak a farkasfogak.
A kezem még nedves volt azoknak a vére, akiket Sárga Medve a hegy alján hagyott, hogy megvédje őket. Több tucat elesett harcos vére forrósított át, de mégis kiolthatatlannak éreztem magamban a szomjúságot. Emésztett.
- Vendigó lettél.
- Nem vendigónak nevezzük magunkat, gyermek – ráztam meg a fejem gyengéden, megöregedett, mégis fiúnak láttam a vénséges szemeivel, amelyekben most fájdalom villant. Megéreztem a dühe szagát. Megnyugtatott, hogy mégis ember, aki téved és hibázik, akármilyen erővel is ajándékozták meg őt a szellemek.
- Nem voltam ott. Itt vártam rád. Értem jöttél. Nem kellett volna megölnöd őket.
- De igen. Most már egyek velem. Nem ezt tesszük mind a vadakkal?
- Annyit veszünk magunkhoz, amennyire szükségünk van. A legfőbb parancsot szegted meg. – Sárga Medve egy darabig nézett rám, aztán a tűz felé intett a kezével, az ujjait elszínezték az ásványok, amelyeket használt. – Nézz velem a tűzbe. Ennyi időd talán még van számomra az örök éjszakából.
Közelebb léptem hozzá, de távol maradtam a tűztől, amely egyedüliként jelentett még veszélyt rám az erdőben. A lángok most zöldek voltak. De Sárga Medve szemében egészen más látszott, nem az előttünk lobogó máglya. Napfény izzott a szemében. Égetett a puszta látványa is. De nem hőköltem hátra. Nem árthatott volna nekem. Nem árthatott nekem se kés, se nyílvessző, se Sárga Medve ereje.
Elfordította rólam a tekintetét, és a tűzbe nézett.
- A kezedre rászárad a vérünk. A törzsed hatalmas és legyőzhetetlen, ahogyan a becsvágyad követeli, erősebb minden más népnél a nagy síkságon, nem vet gabonát és nem nevel állatot, csak vadászik és zsákmányol. Dédunokáid, ükunokáid és az ő gyermekeik is számosak.
Elhallgatott, de nem szakítottam félbe. Mosoly ült az arcomon. Lenyaltam a hűlő vért a kezemről.
- De a szellemek nem bocsátják meg a bűneidet. Démonokkal kötöttél alkut, és eldobtad azt, amit tőlük kaptál. Nem a szükséged szerint vettél, hanem mindent, amit csak képes voltál leölni. Mindannyiunkat megbüntetnek érte. Óriási kenukat és fakó harcosokat küldenek ellenünk. Ivadékaid mind elpusztulnak, te mindannyiukat túléled, és senki nem emlékszik a nevedre, amit beszennyeztél a sajtájaid vérével. A könnyekkel döngölt úton pusztul el az utolsó magvad. Te a nagy vizen túl leszel, kutya a hozzád hasonlók között, és nem tudsz a tieid segítségére sietni. Sápadt démonoknak hajtod fel a vadat. Nem szerzel új nevet. Árnyék leszel. Kés mások kezében. Nem leszel farkas többé. Sosem egyesülsz a totemeddel.
- Zavaros, hamis átkokkal a szádon akarsz egyesülni a tiéddel? – kérdeztem nyugodtan, pedig valami síkos, éles kő ült a gyomromban a jóllakott vérfolyó sistergő fenekén.
- Te nem láttál semmit, ugye? – A ráncos száj mosolyra húzódott, most először láttam rajta rosszindulatú elégedettséget, és ez a kicsinyesen emberi kifejezés Sárga Medve sokat látott, bölcs arcán egyszerre keltett bennem önelégültséget és csalódottságot. – Neked már nem válaszolnak a szellemek.
- Sosem voltam olyan erős látó, mint te – hajtottam fejet neki ismét, és nem haragudtam rá, mert nem volt miért. – De ma éjjel magamba veszem a te erődet is.
Az arcvonásai megkeményedtek, mint egy fából faragott, időcserzette szoboré.
- Kionthatod bárhányunk vérét, a Szellem elfordult tőled. Nem vagy már része semminek, és nem lehet részed semmi. Halottabb vagy a hegyeknél. Elhagyott az erőd, amikor az örök éjt választottad.
- Sosem tudjuk meg biztosan, amíg próbát nem teszünk.
Olyan gyorsan léptem közelebb, hogy a tűzben olyan tisztán látó szemének úgy tűnhetett, a semmiből termettem a másik oldalán. Megragadtam súlyos, szürke hajfonatait, és felemeltem a földről. Sárga Medve jól megtermett férfi volt, éltes korára is szálfatermetű, mégis úgy emeltem meg, mint egy kisgyereket. Fákat tudtam kicsavarni, csontot törtem puszta kézzel, gyorsabb voltam az idő múlásánál.
A vérében mind a hatvannyolc nyarának ízeit éreztem, az édes kukoricát, a füstölő aromáit, a száraz növények szagát, amelyekből főzeteket készített, a friss füvet a mokaszinja alatt, a gyors folyók vizének frissességét, asszonyai ízét, olyan volt, mint a szövőszékből kitépett ruha, a lezáratlan végeken millió színes szálra bomlott fel a számban, és éreztem az erejét, amellyel képes volt gyógyítani, látni és békét adni a nyugtalan szellemeknek, felismertem, mert osztoztunk ezen az erőn születésünktől kezdve vele és mindannyiukkal, akiket kiittam az azt megelőző éjszakákon.
Aztán már csak ültem ott, távol a gyűlölt tűztől, míg a vére utolsó cseppjeit beitta helyettem a föld. Úgy éreztem, egy korttyal sem bírok többet inni, elteltem vele, de a hajszoló, korbácsoló szomjúság még ekkora sem múlt el. Üres voltam. Csordultig telt és üres egyszerre, mint egy halfogó háló, miután felhúzzák a víz alól.
Néztem a tüzet.

Nem láttam benne semmit, csak csúfondáros, süket és vak lángnyelveket.


Vissza az elejére Go down
Ryenne Keith

III. Alfa Lycantrop
III. Alfa Lycantrop
Hello Darling, my name is

Ryenne Keith
Lakhely : St. Louis
Kor : 36
. : “Baby, when you were young and your heart was an open book, you used to say live and let live. You know you did, you know you did, you know you did.”
Hozzászólások száma : 290

Re: Balian
» beküldték: 2019-08-03, 09:47

Elfogadva


Balian..

Kicsit együtt éreztem az öreggel a halála előtt. Nem lehet könnyű tudni mások életútjait, de hé rád igaz lett amit mondott? Láttad a tieid halálát? Elmentél a nagy vízen túlra és kutyája lettél a sápadtaknak? Gondolom egy 500 feletti vámpír már nem nagyon gondolkodik visszafelé, pláne ilyesmikben, de azért valami mégis történt tán, amit nem látott előre, nem? Mert visszajöttél ide. Ritka a Földrengető vérvonala is, ritka és nagyon ősi. (Reméljük nem kíván ellátogatni ide.)
Szerettem a történeted (bár lehet, hogy a szöszit úgy tudod a legjobban megvédeni, ha egyszerűen csak belököd egy verembe és rázárod a fedelet. Wink )
Nem húzom tovább...

Üdv,





Rye


Vissza az elejére Go down
 
Balian
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Shining Darkness :: Vámpírok és Halandó szolgáik-
Ugrás: