KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


Helló idegen
regisztrálj vagy lépj be
név:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
csevegj kedvedre másokkal




Megosztás

PatriCali - Karaoke is fun

 Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Caliane

III. Mestervámpír
III. Mestervámpír
Hello Darling, my name is

Caliane
Lakhely : St. Louis
Hozzászólások száma : 17

PatriCali - Karaoke is fun
» beküldték: 2019-11-09, 23:04
Megint otthon vagyok. Ez volt az első igazi gondolatom, amikor kiléptem St. Louis-i vérnegyed turistáktól és vámpír gruppiektól hemzsegő utcáira, hogy találjak magamnak valakit vacsorára. Pedig nem állítom, hogy ismerném az otthon szó jelentését. A legtöbbek számára az a hely jelenti az otthont, ahol szeretet, biztonság és nyugalom várja. Nekem egyik sincs meg nagyon régóta. A fejem maga a káosz, a biztonság alsóbb rendű vámpír esetében viszonylagos fogalom, a szeretethez pedig olyanok kellenének, akik ismernek és törődnek veled. Azok pedig az esetemben nem gyakran voltak és régen meg is haltak. Mégis valahogy ez a város vált az évek során azon hellyé, ahova mindig visszatértem. Az új világba érkezésem óta jó néhány államot jártam végig, tapasztaltam meg sivatagot, esős erdőségeket, hegyeket és síkságot, sőt, egész évben véget nem érő telet is. A mestereim nem csináltak titkot belőle, hogy az előnyösebb szerződések érdekében engedik a vendégszereplésemet más városokban, államokban. Mindenhol vannak művészet kedvelő vezetők, akik örömmel kaparintanak meg engem egy időre. Én sokáig nem tartottam otthonomnak egyik várost sem, nem éreztem kétségbe ejtőnek a lehetőséget, hogy egy időre elhagyjam. New York volt az utolsó helyszín, amely a hangulatával, forgatagával és azzal a rengeteg fajjal, amely ott tömörült, el tudott varázsolni. Mégis, örültem, hogy elhagyhatom és visszatérhetek az ismert utcákra. Az, hogy másik mester uralkodik a város felett, engem nem igazán érintett eddig sem. Sokkal jobban a tény, hogy visszakaphatom a műtermemet, megint esélyem nyílik csak a magam kedvére zenélni, és nem vagyok kirekesztett. A cirkusz alatti katakombák akár több mint száz lényt is el tudnak szállásolni, ha igaz, amit a legutóbb hallottam. Így pedig ahányszor csak kilépek a szobámból és a nagyobb termekbe megyek, esélyem van ott találni néhány játék partnert. A táblajátékok előnye, összehoz másokkal. Már régen megértettem ezt és azért is kezdtem el gyűjteni őket...
A vérnegyed utcáin sétálva egy vámpírnak nem kell titkolnia kicsoda, sem pedig azt, mit szeretne tenni. Jó helyen keresve mindenki talál magának vacsorát. Még én is, pedig eléggé válogatós tudok lenni, ami az ételt illeti. Kifejezetten nehezen fogadom el azok ajánlatát, akiknek a teste tele van sebhelyekkel és nyomokkal a vámpír fogak után. Általában a szemük sem tiszta és a vérük íze is keserű a számban. Így persze eltart egy ideig, hogy megfelelő emberre essen a választásom. Mázlimra, összefutottam a negyed szélén néhány egyetemistával, akik valószínűleg Felelsz vagy mersz játék részeként jöhettek ide. Annyira nem izgatott a dolog, a véradó meg kifejezetten örült, hogy egy apró vámpírlány lesz az első, aki megcsapolja. Még ha csak csuklóból is. A harapás az harapás, az én fogaim nyomát pedig nem nehéz bármi másnak megmagyarázni. Mondjuk egy játékosabb kutyával. Pillanatok kérdése volt csak annyira megbűvölnöm, hogy ne érezze a fájdalmat, miközben a vérét veszem. Néhány korty után pedig el is engedtem lassan. Finom volt a vére, felébresztette az érzékeimet, de többet nem kívántam. Ahhoz ő túl fiatal és törékeny. Ami tőlem viccesen hangzik még fejben is kimondva. Nem mintha ő meg a két haverja nem engem nézett volna fiatal, ártatlan vámpír lánynak, aki nem sokkal lehet tőlük korban idősebb. A feltételezés alapja pedig az volt, ahogy kinézek. Ruhailag. Szűk, fekete miniruha, térd fölé érő zoknik, magas talpú cipő. Rengeteg fekete ékszer, mellé fekete kalap. A körmeim és a sminkem is visszahozta ugyanezt a színt. Ahogy a hajam is. Egészében a két lábon járó éjszaka lettem. Ahogy az vagyok már több mint két évtizede. Valahogy számomra a monokrómnak is nehezen nevezhető goth stílusok bejöttek, amikor elkezdett újra divatba jönni a kilencvenes években. Azóta pedig... nos, nem egy olyan ruhám van, amit egy gyakorló wicca simán megirigyelne. Igaz, a tetoválások csak hennával készültek. Unatkoztam a repülőúton visszafelé... A fiúkat vacsora után nagyon hamar hátra hagyom, elvégre terveim vannak az este további részére. Épp itt az ideje újra bemelegíteni a hangszálaimat. Úgy emlékszem minden héten két este karaoke verseny van a NightSong bárban, ez pedig az egyik alkalom. Tökéletes, hogy megmutassam a közönségnek, hogyan csinálja ezt valaki pár száz év rutinnal. Meg rég énekeltem csak olyan számokat, amiket magamnak választottam...
A bár általában nem volt mondható nagyon zsúfoltnak, hála a gyakorló énekesek tömegének, de ma határozottan tömeg van benn. Jóllakottan ez nem okoz problémát, könnyedén siklok át az emberek között, kerülök ki kapatos társaságokat, még nem sikerül oda kerülnöm a jelentkezők listájához és végig nem nézhetem. Nincsenek sokan és mindenféle stílusban választottak számokat, így én is egy régi klasszikusra írom be magamat és megvárom az egyik falnál, hogy rám kerüljön a sor. Az előttem elhaladó énekesek változatosak, van, akinek tényleg van tehetsége, másnak a hangja van meg hozzá, csak nem használja ki elég jól, egyeseknek pedig egyértelműen túl sok az önbizalmuk. Az előttem lévő tart a dal felénél, amikor elindulok, hogy a lépcsőkhöz jussak, mire végez. A tömeg a színpad körül megint nagyobb lett és most nem tudom elkerülni, hogy beleütközzem néhány nőbe. Nekik nem szokásuk derékon ragadni, ha bocsánatot kérve tovább akarok menni.
Nem figyelek a környezetemre, így az egyikükre is csak akkor jeleznek az érzékeim, amikor már régen magam mögött hagytam. Vérállat volt. Mindegy, ha ő nem akar balhét, én végképp nem fogom elkezdeni, így csak megrázom magamat és felmegyek a mikrofonhoz. Most pedig emberek, készüljetek, mert így még biztosan nem hallottátok, hogy
"Sweet home Alabama,
Where skies are so blue,
Sweet home Alabama,
Lord, I´m coming home to you..."
Vissza az elejére Go down
Patric O'Conor

Hello Darling, my name is

Patric O'Conor
Lakhely : St. Louis
Kor : 34
Hozzászólások száma : 56

Re: PatriCali - Karaoke is fun
» beküldték: 2019-11-10, 01:05
Megint a betondzsungel és annak is a legközepe, vérnegyed. Mit is keresek itt? Most már eléggé kétszínűség lenne azt mondani, hogy egy igazi bajkeverőt, mert jómagam is megtalálok minden jópofa figurát a városban. Ettől független May-t keresem, mert lehet ő nem fogja olyan jól kezelni ha a bundáját céltáblának használják mint mostanság nekem jött össze. Pedig mocskosul tett azért amivel kergetik. Cirka egy hete meglopott valami ficsúrt, akiről kiderül, hogy vadász. Az meg még most is kutatja. Nem talált rá, tehát igazi balfék a tag, de jobb félni mint megijedni, az a nő meg mindig a tömeg közepén cselleng bulizásnak álcázott kelptomániáját kiélve. Ha megint vadászok között találok rá, nyomkövetős ezüst nyakörvet kap, ami még zenél is, csak hogy bosszantsa. Jó lenne, csak pár szót váltani a fejével. Én sem látom olyan sűrűn, ami meg kéne nyugtasson, mert ha az emlékezetem nem csal, ideérkezéskor ez is a céljaim egyike volt, de valahogy úgy érzem előbb utóbb ki fogja nyírni magát. Akkor meg nekem fog eljárni a kezem feleslegesen és indul az adok kapok, amíg bírjuk. Egy szó mint száz, úgy döntöttem ha már nem volt dolgom egy ideje most találok magamnak. Úgy is trenírozni kell a türelmem, őt meg csak picit figyelmeztetni, hát essünk is neki ennek a "bájos" tömegnek.
Ez a hely nem változik. Különböző bárokban és az utcán lehet adni, venni, hízelegni a harapást, vágyat meg amit csak akar egy popkultúrán nevelkedett idióta. A hülyéknek meg külön radart épített be a sors, ami rám van finomhangolva. Valahogy mindig betalálnak. Fiatal vámpírok ajánlkoznak, az ördög vigye el, nemtől függetlenül. Vagy felpörgött turisták akarják megtudni, hogy vámpír vagy mi vagyok. ÉS ez még csak az utca! Nem gondoltam át mibe is vágok bele. Van nálam egy kép, amit néhány figurának meg is mutatok, de kellemetlen sűrűséggel tagadnom kell az ismeretségünk és be kell állnom a bosszús, utána kutatók sorába, mert ez a csaj egyre több haragost gyűjt.
A bemelegítés megvolt, most jön a főfogás. Jöhetnek a szórakozó helyek. Alig ment még le a nap, de már most érzem, ez egy hosszú este lesz. Irány az első bár...
Tíz perccel később a biztonságiak vezetnek ki, azt ecsetelve, hogy nem törhetem csak úgy el egy másik váltó kezét. Már hogyne tehetném ha rámarkol a seggemre? Az indok elég sovány nekik, de a két tigris érzi, hogy nem kell verekedni, elég kikísérni, mind a hárman jobban járunk így.
Végignézek magamon. Bakancs, farmer és egy szürke trikó van rajtam, még egyenlőre szakadás nélkül. A tárcám is megvan és a késeim is sértetlenül kandikálnak ki övemből. Tehát még kiindulási állapotban vagyok. Első hely pipa... jöhet a maradék két tucat.
Két órával később már kezdem elveszíteni a reményt. A szórakozó helyeken is aki olyan állapotban van, hogy érthető választ adjon, az is csak futólag látta. Úgy döntök ezt nem lehet ilyen töménységben bírni, keresek egy bárt ahol a jelenlétünk magas, de a színvonal alacsony, ott pedig nyomot nem találok, de a magamnak szánt jutalmat igen, még ha kicsit borsos is a szer ára. Persze zsákmányom nem élem azonnal fel, előbb a munka, aztán a szórakozás, de úgy érzem ha még két percig itt kell lennem valakit megölök, ezért amolyan kikapcsolódásként a város kijjebb eső régiójába megyek. Itt nagyobb a nyugalom, kulturáltabbak az élőlények és nem az az első érzésem, hogy meg kell ütnöm valakit, bár ez nem azt jelenti, nem fogok. Első hely ahova betérek a Nightsong Bár. Hiba volt. Nagyon, nagy hiba. Ez egy kornyikálós csehó... az a karazsoké tudja mi a tököm klub. Most is valami tehetségtelen barom élvezi ki az öt perc hírnevét és erőlteti rá hangját a tömegre. Ki kéne fordulni, de farkasszag csapja meg az orrom. Nem tudom eldönteni, az övé e az amit érzek. Túl sok más illat és szag keveredik a levegőben, válogatni meg nem lehet őket, csőstül rontanak az orromba természetes rejteket adva annak akit vadászok. Ez viszont használható nyom, így maradnom kell kicsit kutakodni. Keserédes fordulat, de ez van. Első utam a bárpulthoz visz. Ha már szenvedni kell, egy üveg sörrel a kezemben kínlódjak.
Végre vége egy kontárnak, pár pillanat áldott szünet és jöhet a következő. "Sweet home Alabama" csendül meg, ami egy jó szám lenne csak nem itt. Kellemes csalódás ér, bár a női hang szokatlan ezzel a számmal, de hát egy unisex dalról van szó. Egy fokkal elviselhetőbb lett a hely, ha mákom van nem csak egy számot énekel és ha van isten, nem valami japán szörnyűséget. Úgy fest nincs remény, itt se látta senki, de ekkor egy vámpír erejére leszek figyelmes. Miss Alabama úgy fest szúnyogékkal van rokonságban, hát egy kérdést megér. Az ő fajtája tuti emlékezne rá ha összefut fele, May meg tuti megpróbálná meghintáztatni a tagot, hisz a vérszívók mindig pénzesek.
Elkortyolgatom a söröm, míg előkerül a tömegből és az őt követő csatasorba áll a mikrofonnal, majd kínzás éri el újra a fülem. Ilyen hangok mellett tuti nincs erre fele sok váltó. Na még őt megzaklatom és húzok innen.
- Hali tudnál segíteni. Egy farkas keresek. Kb ilyet. - Mutatom is neki a fotót.
Vissza az elejére Go down
Caliane

III. Mestervámpír
III. Mestervámpír
Hello Darling, my name is

Caliane
Lakhely : St. Louis
Hozzászólások száma : 17

Re: PatriCali - Karaoke is fun
» beküldték: 2019-11-10, 21:57
Szeretek énekelni, a dalok képesek arra, hogy kimondják, amit érzek, de nem tudok szavakba önteni mások számára. Szeretem, ha én választhatom meg, mit és milyen stílusban szeretnék előadni, ehhez pedig kellenek az ilyen szabad helyek. Nem állítom, hogy egy karaoke klubban nincsenek fájdalmas élmények, mert a tehetség és a lelkesedés nem mindig jár együtt, de attól még legtöbbször igyekszem a jó oldalát nézni a dolognak. Néha egészen fantáziadús megoldásokra ragadtatják el magukat azok, akik nem ismerik a ritmust és a szöveget teljesen. Van, amit még egy művész is be tud építeni a repertoárjába, mert hiába a szükség hozta, annyira ötletes, hogy megragad másokban. Nos, ma ebből sok nincs, de attól még maradok, mosolygok és várom a soromat. Mikor pedig fenn vagyok a mikrofonnál, elég nekem két sornyi szöveg, hogy lássam, meghódítottam a közönséget. Bevallom, meg nem tudnám mondani a pontos okát annak, hogy miért választottam ezt a számot ide. Igen, régi klasszikus, amelyet sokan ismernek és örömmel hallgatnak meg jó előadásban. Uniszex és nem olyan nehéz jól előadni. Ezer és egy technikai ok van rá, hogy megindokoljam, de szerintem mind csak alakoskodás. A valóságban ennél sokkal egyszerűbb, érzelmesebb volt a döntés. Még mindig nosztalgikus, hazatérő hangulatban vagyok és az érzelmeim felül múlták a józanságomat. Mert most megtehetik. Mert éppen sehol egy vámpír vagy vérállat, aki ismer és elvárja tőlem a korábbi viselkedésemet. Igen, meglesz az is. A nagy része még bennem rejtőzik, egyetlen év New Yorkban nem irtotta ki azt, amit három évszázadnyi vérszívó életmód sem tudott. De megmutatta, hogy néha félre lehet tenni. Hogy egy időre belefér, ha úgy viselkedem, mint egy tinédzser, aki sosem voltam. A dal pedig pörög, én éneklek és érzem, ahogyan a bennem lévő ember vér felélénkít, előhozza a gyerekes énemet is. És a végére már nem csak én mosolygok magabiztosan, de a közönség és a sarokban álló szervező is. Az utóbbinak van is rá oka, kincsre bukkant. Amit sajnos nem tarthat meg, mert én már elköteleződtem egy másik hely, egy másik világ felé. Erről neki nem kell tudnia, ahogy az embereknek sem. A vámpírok a médiában, magas, jóképű, romantikus férfiak, akiket életük virágkorában változtattak át. A kor ugyan stimmel, de az apró, törékeny és gyermeki vonásokkal rendelkező test, amit én birtoklok, sokkal inkább enged következtetni egy pedofilra, mint a valóságra: Szibéria soha nem volt élelemben bővelkedő terület, nagy családban pedig a lányok voltak a sor végén étel osztáskor. Ezért csak vállat vonok, megérintve a kalapomat meghajolok, és indulok lefelé a színpadról, hogy átadjam a helyemet a következő jelöltnek. A szervező még hozzám fordul, megjegyzi, hogy ne menjek messzire, mert hamarosan keresni fog, de utána tovább enged. Még mindig lehet jelentkezni az első körre, gondolom meg akarja várni, hogy mindenkinek jusson két perc hírnév, aki vágyik rá, csak utána válogatja ki a tovább jutókat. Nekem mindegy, énekelni jöttem és kicsit megismerkedni a várost uraló trendekkel. Az megy az egyik oldalsó asztal mellől is.
Pontosabban menne, ha a korábbi helyemet nem foglalták volna el az újabb érkezők. Így persze nem túl sok ülőhely marad, ahonnan esetleg láthatom is a színpadot, úgyhogy kénytelen vagyok a bárpult előtti magas székek felé fordulni. Ennyit arról, hogy a következő kör előtt eltűnök a tömegben, ott igencsak látható leszek. Mindegy, tudom én kezelni, ha nem lesznek túl tapadósak a férfiak. A pultos lány meg kifejezetten jól is néz ki, ha jobban megnézem magamnak. Azt hiszem, ezzel nyert is az az üres szék ott a szélen.
Ismét átverekedni magamat a tömegen nem könnyű, nagyon sok ember számára alig érek mellkasig és választanom kell, megbököm őket, vagy egyszerűen nyakon találom a kalapom peremével, hogy mozgásra bírjam. Végül a kalap veszít, hagyom, hogy súroljon mindenkit, aki az utamban van, így pedig nem kell percekig keringenem a kitűzött helyem felé. Amit még nem foglalt el senki. Gondolkodás nélkül pattanok fel a székre, csak utána jövök rá, hogy jó okkal volt üres. Mellettem ugyanis a férfi nem éppen úgy néz ki, mint aki annyira jól érzi magát. Sokkal inkább a "valakit szét fogok verni" arckifejezést lehet róla leolvasni és nem egy ember kerüli is miatta a pult ezen részét. Nem úgy a lány a bárban, ő már jön is felém mosolyogva és ez engem is arra késztet, hogy viszonozzam a köszöntését. Ő sem túl magas, de nálam egyértelműen hosszabb. És vékonyabban van öltözve. A póló a bár logójával sokat sejtet a derekához képest formás domborulatairól, én pedig nem tudok nem oda nézni. Meg lejjebb is, amíg a pult mögé belátok. Az arcát már távolról is végig tudtam nézni. Akkor is tetszett. Most mintha kicsit érdesebb lenne, de attól még határozottan figyelemre méltó. És kinek ne lenne pár keményebb mosolya, ha minden este ezeket hallgatja? Mire addig jutnék, hogy leolvassam a névtábláját, már előttem is van és egy pohár barna alkoholt pakol le, majd néhány férfi felé mutat a másik oldalon. Csak bólintok neki, megvárom, amíg a férfiak rám néznek, a poharat feléjük billentem és a számhoz emelem. Nem iszom belőle igazából és utána jobbnak látom tisztázni a helyzetet, így megint csak rámosolygok a pultos lányra és neki küldök egy puszit a levegőben. Azt hiszem, ennyi elég is lesz, hogy vegyék a hírt, nem igazán az ő nemükért rajongok...
- Szép estét! - válaszolok azonnal a köszöntésre, mielőtt még oda fordulnék a hang tulajdonosához. Reflex, udvariasság. Mikor felemelem a pillantásomat, kiderül, hogy a mellettem lévő férfi szólított meg, nekem pedig kell egy kis idő, hogy rájöjjek, mire vonatkozik a kérdés és éppen egy képet nyomott az orrom alá. Utána ráfókuszálok, próbálom kivenni a papíron lévő lány arcvonásait és hajszínét, és tudom, hogy láttam már. Csak azt nem, hogy mikor és hol. Az ember arca mindig egyedi, az övében pedig vannak vonások, amelyeket egyértelműen fel lehet ismerni. Szinte biztos, hogy ő is a fejemben lévő rajz ötletek között van, csak éppen más hajszínnel és formával. De mikor került oda?
- Nem biztos... ilyen most is a haja? - teszem fel a kérdést és fókuszálok az érdeklődőre. Utána pedig ledermedek, mert egészen eddig nem szúrtam ki, hogy farkas. A dühe sokkal erősebben érintette az érzékeimet, mint maga a vérállat lénye. Most viszont már érzem, látom és pontosan be is tudom őt határolni. Ezek szerint mégis van lény ebben a bárban, aki fel tudná nekem adni a leckét. És aki talán még meg is issza helyettem az alkoholt, mert a pultos megint megjelenik, ezúttal egy gintonik-kal és egy újabb társaság felé mutat. Emberként ez jó estének számítana. Így viszont? Gyakorlatilag csak mosolygom, de a poharat kettőnk közé csúsztatom, mintha sorba állítanám arra az esetre, amikor kivégzem az előzőt. Nagyjából sohanapján.
- Énekel ma? A hangja... illene hozzá a rock, vagy a rap - mintha azt jelezték volna, hogy még két percig lehet jelentkezni a versenyre. Ha részt akar venni benne, nem ártana igyekeznie. És honnan veszem, hogy akar? Nem tudom, csak szerintem illene hozzá. Vagy csak lenyugtatná. - Azt ne mondja, hogy inkább Ed Sheeran rajongó... - teszem hozzá, miközben picit elfordulok a széken, hogy ne kelljen annyira hátra hajtanom és feltartanom a fejemet, ha látni akarom az arcot. A kalap pereme pont jól jön, a szeme alatt fékezi meg a perifériás látásomat, megakadályozva abban, hogy delejezzen. Nem mintha meg akarnám itt próbálni, túl sokan vannak, figyelnek, szoronganak. Most jó a pult széle, aki hozzám akar jutni, kénytelen lesz a kétajtós szekrényt kikerülni. Tervezni sem tudtam volna jobban...
Vissza az elejére Go down
Patric O'Conor

Hello Darling, my name is

Patric O'Conor
Lakhely : St. Louis
Kor : 34
Hozzászólások száma : 56

Re: PatriCali - Karaoke is fun
» beküldték: 2019-11-12, 01:01
Türelmetlenül dobolnak ujjaim térdemen.  Komolyan egy örökké valóság míg ide ér a vámpír, a várakozáson meg nem segít, hogy ki se látszik a tömegből. Mint mindig, a jó sör most is enyhítő körülmény, ellenben a viháncoló tömeg és az énekelni próbálás remekül ellensúlyozza.
Sok az ember, valahogy mind tudja, hogy kell bosszantónak lenni, én pedig önmagam meghazudtoló birkamód tűröm még ezt a felhajtást. Pár suhanc le is pattan rólam féktelen maszkulin hajtásukban, de mindössze egy mérges visszanézést kapok, ami után mennek tovább. Gondolom elkönyvelik a haverjuknak csajuknak, hogy kiütnék a pasast, de most ép békés vagy nagylelkű kedvükben vannak. Én legalábbis ezt olvasom ki a röpke tekintetükből, még ha gazdájuk szaga valami egészen más állapotot is árul el. Felmentőseregként érkezik meg a vámpír. Akarom mondani kb egy fél vámpír. Az ereje stimmel, a szaga is határozottan vámpírra emlékeztet, de azért mielőtt elül mellém a szabad helyre, körbenézek nem e mögötte áll a vérszívó és ő csak megtéveszt. De nem... ő az. Első ránézésre az a gondolat ugrik be, hogy valaki nagyon perverz hangulatában volt, mikor gyerekből csinált éjgyermeket, de aztán feltűnnek a felnőttebb nőies vonások. Meg az a tipik rájuk jellemző jelenség, hogy int a pasiknak és csókot küld a pincérnőnek. Szóval az első voksom, hogy Belle, aminek gyanújára a művészi véna is rátesz egy lapáttal. Miért is agyalok én ilyesmiken... Csak köhögje fel amit tud, én udvarias leszek. Meg is szólítom.
Meglepetésemre ő is köszön, sőt segít is mindenféle alkudozás és kérés nélkül.
- Igen. Nem festi, ez biztos. - May cseles, de nem olyannak ismerem aki vesződne egy lemosható hajfestékkel, némi átmeneti inkognitóért. Elég ügyesen keveri ő a lapokat, hogy túl késő legyen még emlékezni is rá mikor rájönnek a csalásra. Leszámítva a vadász srácot, aki a jó emlékezetéért cserébe legalább béna. Hát úgy fest, itt egy zátonyra futásért kínoztam, meg hallójárataim. Elteszem a képet. Mire felnézek a pult ismét alkohollal gyarapodott. Még egy vagy csoportos adag idióta nem szúrja ki a lány mosolyában megbújó szemfogakat, vagy ténylegesen segg hülyék és itallal kínálnak egy vámpírt. Annyi szent, hogy mielőtt távozom meg fogom menteni azt a kis piahalmot az unalmas magánytól és megiszom helyette. Ő miért bánná? nekem meg vigaszdíj, de hirtelen olyat kérdez amitől egy visszafojtott röhögés megakad a torkomon.
- Neeeem, nem. Én csak ezt az elkóricált lányt keresem. Tisztában vagyok a határaimmal. Nem nekem találták is ezt a fajta szórakozást. - Még mindig meglep az alapvetően kedves és kimért hangsúly. Gondolom ép áldozatot keres az esti nassoláshoz, azt meg hamis jóindulattal kell befogni. Aztán olyat feltételez rólam, majd kiköpöm a söröm.
- Nincs az az isten, hogy Ed Sheerant hallgassak. Pláne nem énekeljek. Nagyon sok pia kell ahhoz. - Apropó alkohol. Kapom elő a kis tasakom benne a kristályosodott ezüstnitráttal. Ideje megjutalmazni magam. Még senkit nem vertem péppé, csak a másik bárban a seggfogdosót, de ő meg nem számít. Tett érte. Haladsz Patric.
Nem fárasztom magam, neki úgy sem kell, hát elveszem a pultról a barna színű valamit, beleszórom a csuklóból kimért adagot és kicsit lötykölöm. Mielőtt felhajtanám megemelem a poharat kb azok felé akiktől kapta a lány és leöblítem. Láthatóan nem tetszik nekik a dolog és hamar eléri az orrom a csalódás és a harag keverékének eltéveszthetetlen szaga. Amit kapott tőlük az nem valami jó, sőt szinte úriember vagyok, hogy ettől megkíméltem, de a lötty megihlet. - Azt mondtad nem biztos. Az azt jelenti, hogy lehet, mégis? Mibe fog nekem kerülni az őszinte válasz? - Csípőből jött az ötlet. Ha már vámpír, ő tuti ráér játszani és nem is meglepő tőlük a kétértelmű felelet, vagy a másokkal való szórakozás. Kicsit talán puhítanom kell egy használható őszinte válaszért, de majd a pia segít a kitartásban.
Vissza az elejére Go down
Caliane

III. Mestervámpír
III. Mestervámpír
Hello Darling, my name is

Caliane
Lakhely : St. Louis
Hozzászólások száma : 17

Re: PatriCali - Karaoke is fun
» beküldték: 2019-11-15, 22:46
A fotó még ott van előttem és nem tudom megállni, hogy ne simítsak végig rajta. Pontosabban a lány arcának vonalán, a füle és az álla között. Nem túl éles a kép ebben a fényben és nem is látszik jól, de valahogy tudom, hogy egyedi íve van. Mert én alulról láttam. Arckép ugyan, de tudom, hogy ő is magasabb nálam és álltam már elég közel hozzá ahhoz, hogy megnézhessem. A nyaka pedig nem érdekelt, így nyilván olyan napon történt a dolog, amikor már ettem előtte. Olyan régóta nem vagyok a városban, mennyi az esélye, hogy több éves dologra emlékeznék? Nem sok, ahhoz túl futó volt a pillantás. Lehet, hogy én mégis ma láttam őt... A gondolataim cikáznak, a kezem ott felejtem a fotón és amikor húznám el, feltűnik valami. Pontosabban éppen az a gond, hogy nem tűnik fel valami. Ma még nem próbált megvakítani a gyűrűm ugyanis. Ez pedig új, mert biztos vagyok benne, hogy még megvolt, amikor korábban ittam. A fiúk piszkáltak is, hogy hála a fém csillogásának, nem látni jól a képeken a fogamat. Mintha egyébként olyan látható lenne. Őszintén, macskát is láttam már nagyobbal, mint ezek. És csak az egyik sima nemes fajtáról beszélek, amibe még senki nem csempészett vadmacska géneket. Main Cook vagy mi volt a neve. Mindegy, nem ez a fontos, hanem a gyűrűm. És hogy már nincs a kezemen. Pedig imádtam azt a sötét vörös követ, amelyet még Prágában szereztem. New York urának egyik búcsú ajándéka volt, hogy talált egy ékszerészt, aki a kezemre illő és elegáns fém foganatot alkot köréje. Most pedig sehol. Még fel is emelem a kezemet, nyomát keresve annak, hogy lecsúszhatott. De helyette valami más van rajta. Női illat, de nem az enyém. Ez meg...???
- Felfogni copfba? - kérdezem újra, mert kezd derengeni valami a tömegből, de meg nem tudom mondani, az pontosan hol volt. Nem vagyok elég magas, hogy átlássak az emberek között, így egyszerűen kénytelen voltam menni a fal felé. És bár rajzokon ezzel nincs problémám, az életben a térlátásom és a távolság ismeretem nem az igazi. Arról nem s beszélve, hányadik metrikus rendszernél tartok. Méter, könyök, láb... nehéz megmondani, mennyire voltam középen így.
Az italok száma gyarapodik előttem, de én az elsőt sem fogom meginni, így csak félre tolom. A farkas messze nem ilyen szemérmes, látom, hogy méri fel a kínálatot. Nem gond, nem akarom, hogy kárba vesszen az alkohol és egyébként is, udvariatlanság visszautasítani. Tovább adni annyira nem, senki nem várhatja el tőlem, hogy megigyak mindent, amit elém tolnak. Elvégre nő lennék és annak is apró. A segítség rám fér, látszólag. Szegény emberek, még nem ismernek. És ez jobb is így, egyelőre. A szervező sem lenne boldog, ha megtudná, hogy egy profi énekesnő vitte a fődíjat. Nem mintha sokat tudnék kezdeni azzal az ajándék csomaggal. Csokoládé, bor, szivar. Hacsak az egyik palack nem vér, semmihez sem tudok nyúlni. Meg amúgy is csak gyakorolni jöttem...
- A korlátok másokat sem állítottak meg ma és azt hiszem, egy kérést tudok teljesíteni - suttogom, amikor megint felbukkan a pultos lány egy grimasszal és egy rózsaszín koktéllal a kezében. Fogadni mernék, hogy Cosmopolitan és ezt valamelyik lány csoport küldte szolidaritásból. Azonnal ki is szúrom őket, csukott szájjal elmosolyodom, és úgy döntök, ez az egy talán előttem is maradhat. A többiről majd a farkas gondolkodik, de fogadok, hogy neki az áfonyás vodka a végső kétségbeesés lenne. Meg amúgy is, ez az ital pink minden irányból. Még nekem is majdnem sok a színe, annyira vibrál ebben a fényben. A farkas addig felönti és eltünteti a whiskey-t, így kezd annyi hely lenni a pultnál, hogy a kezem elfér. Annyira érdekel, milyen lehet az íze. Olyan régen nem éreztem már mást a véren kívül. Mégis, visszanyelem a kérdést, mert furcsának hatna. Ma fiatalt játszom, ők pedig találkozhattak már vele. Én csak a gyümölcs teáig jutottam...
Az újabb kérdése még így is meglep. Fizetni egy válaszért? Oké, tudom, hogy a legtöbb vámpír nagyon jól tud információt visszatartani és nem könnyű rávenni őket, hogy bármit is megosszanak mással. De ez... sok. Mégis, ha távolságot akar tartani a másik, van értelme. És a farkasból szinte árad az ellenszenv. Akkor legyen. Már tudom, mit kérek. Semmi halálosat. - Marilyn Manson, This is halloween, odafenn - mutatok a színpadra halvány mosollyal. Rajta múlik, hogy beleegyezik-e. Ha szerencséje van, akkor átvág a tömegen és ő is bele ütközik. Ha nincs, akkor lefelé jövet találkozik csak vele. És ha nagyon nincs, akkor annyit tudok mondani neki, hogy a tömegben láttam. Azt hiszem, ehhez illene odaadnom neki a gintonikot is. Egyébként is pocsék az illata, számomra. Így csak elé tolom és hallom, amint bemondják, hogy egy percig lehet még jelentkezni, utolsó bátor embereket várják a színpadra. Ha elkezdődik a második kör, akkor ennyi. Felvont szemöldökkel várom, hogy mi lesz a farkas döntése és valahol mélyen sajnálom. Lehet, a végén még bűntudatom is lesz. De igyekszem lenyugtatni magamat... nem kértem lehetetlent. Nem kértem a vérét, behódolását, sőt, igazából azt sem kötöttem ki, hogy neki kell énekelnie. Ha valakit rá tud venni még úgy 55 másodperc alatt, nekem az is megfelel...
Vissza az elejére Go down
Patric O'Conor

Hello Darling, my name is

Patric O'Conor
Lakhely : St. Louis
Kor : 34
Hozzászólások száma : 56

Re: PatriCali - Karaoke is fun
» beküldték: 2019-11-17, 19:50
Szótlan figyeli a felé tartott képet, ami egy biztató jel. Már amennyire boldog dolog ha egy vámpír emlékszik Mayre. Szóval most feszülten várok, fürkészve a másik tekintetét készen arra, hogy máshova nézzek ha megakarna babonázni. Nevezzenek előítéletesnek, de ilyen vagyok. A vámpír az vámpír és átgondolva kell megközelíteni kezelni és válaszolni is neki. Amint a képet érinti kiráz a hideg. Ez olyan személyessé teszi a dolgot, mintha valahonnan régről ismerné és most végre újra látja. Veszélyes dolog a képzelőerő és az enyém élénk, mert láttam már ezt azt. Ez a gesztus pedig valahogy nyugtalanná tesz.
-Igen, szokta úgy hordani, de ma még nem láttam. Nem lehetek biztos benne.- Elteszem a képet, hacsak nem szól külön, hogy még elmélkedne a vonások sőt. Így is eleget spekuláltam az ő szándékai és lehetséges ismeretségük mivoltjáról. Jó baráttól a meglopáson át egészen a halálig minden megfordult a fejemben, de a lány viselkedése egyre több kérdőjelet ébreszt bennem. Nem pökhendi, hangjában semmi gőg, inkább valami kellemes és csilingelő van belerejtve. Illata kellemes, nem mesél nekem vadságról, hazugságról. Inkább mintha kényelmetlen érezné magát. Mozgáskultúrája se tipikusan mindenre felkészült, nem olvasom le bármiféle furfang vagy előnyös pozitúra jelenlétét. Mintha nem is vámpír lenne, csak egy ember a sok közül. Na még a végén védeni is fogom a mi? Jut eszembe a legegyszerűbb válasz. Megtévesztés. Ilyen testtel tuti nem fizikai úton érvényesíti az érdekeit és biztos gyakorlott a dolgában. Jobb lesz minden szavamra figyelni. A közénk tolt italok kicsit sem gyanúsak. Főleg annak fényében, hogy én magam vettem el előle az első önkiszolgáló kört és csak a látszólagos hódolói vették zokon. Ő is tudja, a magamfajtát macera leitatni, de szerencsére ha ő nem tesz bele mérget majd én felfűszerezem ezüstnitráttal. Pár pohárka úgy sem árt meg. Kivéve az amit most kap. Valami rózsaszín lötty amit nagyon elkeseredett állapotban hajtanék csak fel. Az maradjon csak előtte, nem is baj ha van nála valami színes is. Fekete ruhája fehér bőrével szürreálisan monokrómmá tenné az alapból is egyedi megjelenését. Nem ez az ital fog csodát tenni, de megtöri a sötét szövetek egyeduralmát. Miért is foglalkozok én ezzel? Inkább válaszolok arra amit mondott. - Az én korlátjaim jó helyen vannak, de a másikért hálás lennék. - Kellemes csalódás a segítőkészség, vagy már az első pohárka beszélne belőlem? Lehet kicsit megszalad a kezem azzal a "gyógyszerrel" és most gátlástalanul garázdálkodik a szesz testemben míg az az ezüstvegyülettől próbál megmenteni. Nem mintha annyira bánnám, hisz ez volt a cél. Már a tömeg is kezd semlegessé válni, én pedig még el se kezdtem rendesen inni. Felteszem neki a kérdésem, kendőzetlen és megint a meglepettség összetéveszthetetlen aromája üti meg az orrom. Egyre inkább kétségbe vonnám előítéleteim, de a kivétel erősíti a szabályt alapon még maradok a labilis talajon és nem könyvelem el jónak. Belegondolva nem alapvetően gonosznak tartani is drasztikus haladás és nem a részemről. Nem én züllöttem le, ő mutat valami újat. Persze a segítség nem ingyen van. Ennyire szép nem lehet a világ. Vártam volna a tipikus klisé vámpír dolgokat. Majd valamikor előkerít egy hasonló szívességgel. A véremet, testemet józan eszemet kéri tálcán. Ölni, harapni megfélemlíteni valakit. Testőrködni egy bálon vagy rendezvényen. A szokásos nekik jóval előnyösebb és közel sem egyenértékű árra számítottam, erre meg a színpad felé mutat és számot kér. Nevetni akarok, milyen könnyű, de kimondom hangosan is és megrémülök. - Szóval Manson halloweenja a színpadon? - Szavaim nem tükrözik azt az idegességet ami most végigfutott rajtam. Itt fikáztam a tehetségtelen önkritika nélküli barmokat és most közéjük állítanak. Biztatásként elém tol még egy piát amit gondosan előmérgezek a májamnak és hitetlenkedve felhajtom. megtörlöm a szám és pár pillanatig még őt nézem. Komolyan énekelni fogok információért. Valahol vicces a helyzet. A táliboknak a srácokkal egy egész musicalt ledaloltunk volna, ha az értékelhető füleseket eredményez, most meg itt vagyok és össze van ugorva a gyomom mert le kell égetnem magam. Ekkor mondják be, hogy még ezt a pici infót is elbukom ha pillanatokon belül nem teszem önként a fejem pallos alá. Zavaromban és minden bizonnyal az újabb alkohollöket hatására megszólalok. - Oké cuki pofa, ez egy alku. - Testem mozdul, lelkem maradna, de józanságom megvesztegettem ő pedig zöld utat ad és már a színpadon vagyok. A sors fintora vagy ő intézte így nem tudom miközben a mikrofont méregetem kezemben. Miért én vagyok az első? Nincs más hátra mint előre, a zene megszólal nekem meg csak végignézni a kíváncsi tömegen maradt időm. gondolom sok mindent vártak el tőlem, csak azt nem, hogy itt látnak majd a színpadom. Utolsó mentsváram az alkohol ami kifejtette a hatását és ha nem is a legszebb hangomon de megszólalok. Legalább a szám illik hozzám.
- "Boys and girls of every age
Wouldn't you like to see something strange?...
"
Pár perccel később már adom is át a mikrofont valaki másnak. Nem figyelek milyen a fogadtatása előadásomnak ,csak a vámpírt felé megyek át a tömegen. Nem is elsőként felé... az újragyúlt piahalom felé, amit kontrollálatlanul teleszórok végig és kettőt fel is öntök belőle, csak nyugtatás végett.
- Szóval... Láttad? - Nézek az apró teremtésre.
Vissza az elejére Go down
Caliane

III. Mestervámpír
III. Mestervámpír
Hello Darling, my name is

Caliane
Lakhely : St. Louis
Hozzászólások száma : 17

Re: PatriCali - Karaoke is fun
» beküldték: 2019-11-29, 15:00
Igyekeztem tisztességes lenni, de a farkas arcát elnézve nem mondanám, hogy bejött nekem a dolog. Legalábbis talán kevésbé vágna pofon vert arcot, ha csak annyit mondtam volna neki, hogy szeretném megkóstolni a vérét. Ezek szerint ma ő azon ritka kevesek egyike itt, aki tisztában van vele, hogy nem tud énekelni és eddig esze ágában sem volt megpróbálni a dolgot. Na, majd most... Már majdnem együtt érzek vele, miközben a gines izét is felönti a lapos üvegéből valami ezüst folyadékkal, magához veszi és elindul a színpad felé. A tömeg pedig részeg és szeret nevetni, így utat adnak neki és még az egy perc lejárta előtt odafenn találja magát a mikrofonnal és indul a zene. Meg a súgógépen a szöveg és lassan ő is belekezd nem kifejezetten szörnyű produkcióba. Oké, hangja nincs sok, de hallása nyilván lehet, mert könnyedén tartja az ütemet és nagyjából eltalálja azt is, hol kell elhúzni vagy felvinni egy-egy ének hangot. Egészében engem biztosan nem múl felül, ahogy még néhány jelentkezőt sem, de a középmezőnyben biztos helye van. Már csak az a kérdés, a második körre hány embert akarnak visszarángatni. És milyen számmal...
Közben persze én sem maradok figyelem nélkül, viszont a mellettem lévő széket sikerül szabadon tartanom. Valahogy a két ajtós szekrény a színpadon elég fenyegető ahhoz, hogy senki ne akarja átvenni a helyét. Ami nekem meg is felel egyelőre. A férfiakkal semmi bajom, amíg megértik a személyes tér fogalmát és be is tartják. Az utóbbi szokott problémás lenni, ezért időnként kihasználom, hogy nehezen mondja meg bármelyikük is, mennyire számítok kiskorúnak. Hát, hogy a huszonegyet ránézésre nem töltöttem be, az biztos, de mivel egyik italt sem én rendeltem, a pultos lány nem ütheti meg a bokáját. Azért most oda intem és a pulton áthajolva kissé a fülébe súgom, hogy ez után kelleni fog még alkohol, szóval készítsen whiskey-t a dalos pacsirtának és folyamatosan töltse újra, majd a kezébe nyomok egy százast. Szinte biztos vagyok benne, hogy amikor húzódtam vissza, ő látta a fogaimat is. Egy pillanatra kitágultak a pupillái, meglepett arcot vágott, utána viszont vágy pulzált át rajta. Ezek szerint vámpír rajongó ő is. Nekem kissé kiábrándító. Akit csak a szemfogam érdekel, azt igyekszem én is úgy kezelni és maximum vacsorának számításba venni. Kár érte...
A zene mellett az embereket figyelem a bár körül, a viselkedésüket, a gesztusaikat, az arckifejezéseiket. Mennyivel többet mutatnak, mint korábban tette bárki is, mondjuk száz éve. Ez a szabad érzelmek, a szabad szerelem kora, én pedig élvezem, hogy a része lehetek. Hogy megjátszhatom pár órára, én se vagyok nagyon más...
A farkas újra felbukkan mellettem, választ követelve, én pedig a pultosra nézek és megvárom, amíg kitölt egy újabb whiskey-t és felé tolom. Erre még nagy szüksége lehet. Azonnal lehajtja, majd egy újabbat is, és amikor harmadszor telik meg a pohár, akkor fordulok felé. A szememet automatikusan a szája magasságában tartom, és lassan kifújom a levegőt. Nem lesz boldog.
- A színpadra menet neki ütköztem egy lánynak, szerintem ő volt. Azt hittem, még mindig ugyanott van - ami egyben azt is jelentette volna, hogy ő is neki ütközik felfelé menet. Megleli a választ a kérdésére és nem is kell hozzá kilépnie, énekelnie. Nem jött össze és ezzel az információm haszontalanná vált. Ő pedig kifizette az árát. Szóval nem hiszem, hogy most repesni fog az örömtől. Én sem tenném a helyében, pedig engem nem érint mélyen, ha szerepelnem kell ingyen valaki kedvéért. Mindig ezt csinálom, ha valamelyik mesterem kéri. Ez az állandó kísérője az éltemnek. Itt legalább szabadon választom a dalokat és saját magamnak építem fel. A közönség számára pedig mindegyik egy meglepetés és egy ok az örömre. Hiszen ez a zene lényege, hogy rabul ejtsen egy boldogabb világban. Aminek nincs köze a fájdalomhoz...
- Gratulálok, benn vagytok a második körben, válasszatok új számot! - a hangtól majdnem megugrom, de végül csak oda fordulok egy erősen vigyorgó férfihoz, akit korábban a technikai pultnál láttam. Most pedig nyilván azon van, hogy összegyűjtse a második körhöz az anyagot. Bólintok a szavaira, kinyújtom a kezemet a lista felé és úgy érintem meg, hogy ne kelljen a bőrét megfognom akkor sem, amikor a rá támasztott tollat is átveszem. Nem sokan vannak, akik eddig választottak és mindenki könnyebb számokat. Oké, akkor majd én kezdem a nehezebbek egyikével. Evanescence, Bring me to life. Mindig is imádtam a zenei világát és Amy hangját. Mondjuk az átlag életkorhoz képest ez még mindig egy régi szám, elég sokan vannak itt a húszas éveik elejét betöltők közül. A listát utána a farkas felé nyújtom. Már nincs alapom kérni, de ha őt is visszatapsolták, akkor megpróbálkozhat még egyszer. Fogadok, hogy van itt nő, akit ki tudna énekelni a bugyijából, ha akarja...
Vissza az elejére Go down
Patric O'Conor

Hello Darling, my name is

Patric O'Conor
Lakhely : St. Louis
Kor : 34
Hozzászólások száma : 56

Re: PatriCali - Karaoke is fun
» beküldték: 2019-12-04, 21:55
El vagyok kényeztetve. Ennyi Whiskey és úgy néz ki gazdátlanok. Felszórom őket és szépen tűnnek is el. Nem mind, de két pohár legalább. Nagyon nem szoktam hozzá az ilyesfajta szerepléshez, és borsózik a hátam. Úgy érzem hülyét csináltam magamból, de legalább olcsón kapom az infót. Pár suhanc viccének
tárgyává válni jóval olcsóbb mint azt megszoktam egy vámpírtól. Aztán meghallom a választ és mielőtt bármit mondanék, felemelem a mutató ujjam, hogy ő se mondjon semmi addig és legurítok még egy pohárral a lelki nyugalmam érdekében. A kellemes égetés helyett az ezüst marását érzem, de így legalább üt. Most nem az íz kedvéért iszok. - Köszönöm szépen a segítséget. - Nyúzott a hangom és kissé spicces. Nem az ő hibája. Nem mondtam, hogy May nem láthat vagy tudhat a keresés tényéről. Viszont így... ha itt volt, akkor már tutira tudja, hogy itt vagyok és keresem. A színpadon biztos kiszúrt és nagy valószínűséggel fel is vett, majd kereket oldott és most minden erejével a lerázásomon fáradozik. Ez egy veszett este, csak magam idegesíteném a kudarcon. Akkor legalább igyak! Szólni a bajról ma már úgysem fogok, legalább ne az járjon a fejemben. Nem tudom mit szóljak. Legyen a mai terv, hogy mosolygok a happy meal vámpírra és megiszom amit neki küldenek. Így is teszek. A megnyúzott fáradt arcomra valami kedvesség szerűt erőltetek, ekkor lép a képünkbe valami ecsetfejű. Még hogy én? Én továbbjutni? A mai fiatalság vagy nagyon elkeseredett vagy a felhozatal a gyenge. A vámpírra nézek aki választ én ... én nem tudom mit tegyek. Azt hiszem a pia beszél belőlem de megszólalok. - Five Finger Death Punch... Blue on black. Ha nincs meg töltsd le techmágus. - Ennyivel letudom és amit kaptam listát visszaadom neki. Nem is keresgélek. A vámpírt vérem végig. Mibe is rángatott bele és most már úgy érzem nem is zavar olyan különösen. igen határozottan spicces vagyok. ennek zavarnia kéne. Megrázom a fejem és csak megszólítom. - Még egy kör... senkinek sem árt meg. - Valóban ezt mondtam. Pfhuuu... A csaposra nézek aki kicsit mintha tartana tőlem. Oké lehet nincs kedve egy ittas barommal bíbelődni. -Foglald a helyünket. Sietek vissza.- Lábra állok és a színpadra megyek. Nem tudva mi vár rám. Meglepetésemre a véletlen szerű sorsolás engem tett az élre hát nincs mit tenni, még a számot is előszedték valahonnan. Mikrofonnal a kezemben végignézek a tömegen és megint libabőrös leszek de nem a jó értelemben. A pia viszont megadja a bátorságot, hát ismét énekre nyitom a szám.
-Night.. Faaaals.. And i'm alone
Skin...chilled me to the bone...
-
Ennek is vége és most nincs bennem az a kényelmetlen zihálás. Könnyűnek is érzem a fejem lehet nem várom meg a többieket itt állva. átadom a következően a mikrofont és megkezdem a küzdelmet a helyemhez jutásért. Az én helyemen már valaki ül és pofázik a pultosnak aki elég szeppenten néz rám. Mondanám hogy semmi baj aranyom de azt hiszem nincs beszélni kedvem Elég hangot pazaroltam az énekléssel. Beszéljenek a tettek. Megfogom a vállát és a tag fordulásból arcon üt, csak én ennyitől nem dőlök ki. Helyette mélyről jövő farkasos morgással jelzem a hibának súlyát amit elkövetett. Nem kell kezet emelnem egy perccel később már van egy ajándék Long island koktélom meg a helyem úgy hallgatom a pöttöm előadását és el kell ismernem maglepően sok hang szorult abba a pici testbe. Inkább rá figyelek. A körülöttem lévők hidegen hagynak ,akkor is mikor pikánsabb ajánlatot tesznek. Hogy is mondjam.... az emberi test túl törékeny az én ízlésemnek.
A koktélom már nem spékelem fel, bőségesen elég a maradék pár Whiskey ami még rája hogy szinten tartsa a kábulatom. Meg az a vacak finom is. Kár lenne azzal az égető szarral elrontani. Mire megérkezik a belőlem dalokat csalogató már kész kérdéssel várom.
-Vagy tömegbűbájt használsz, vagy nagyon nem vagy kezdő. Melyik az igaz? - Vigyorgok rá.
Vissza az elejére Go down
Caliane

III. Mestervámpír
III. Mestervámpír
Hello Darling, my name is

Caliane
Lakhely : St. Louis
Hozzászólások száma : 17

Re: PatriCali - Karaoke is fun
» beküldték: 2019-12-15, 19:50
A whiskey működik. Látom a hatását, ahogyan a farkas egymás után hajtja le az adagokat. És még aggódnék is miatta, ha nem nyilvános helyen lennénk és nem érzékelném a teljes mértékben belőle áradó ellenszenvet. Maximum lecsapni próbál meg ezek után, de az elég rosszul venné ki magát egy emberekkel és okos telefonokkal töltött bárban, ahol én csak fele akkora vagyok súlyban, mint ő. Hiába tudják, hogy vámpír vagyok, attól a legtöbben még nem könnyen vonatkoztatnak el tőle, hogy tinédzsernek tűnök és akként is viselkedem sokszor. Ha már egyszer nem volt gyermek korom, sem saját szabadságom abban az életben, amelyet éltem, ilyenkor kihasználom. Főleg, amikor nem vagyok a cirkusz alatti katakombákban. Ott mindig sokkal jobban figyelek a viselkedésemre, az illemre és persze arra is, hogy mindenki jelentéktelennek tartson. Játék? Önfenntartás? Megszokás? Már meg sem tudom pontosan mondani, ez melyik az én szememben, de itt vagyok és folytatom mindig. Mellette pedig viszonylagos nyugalmam van...
Leírom a dal választásomat, majd a farkas is és el kell ismernem, annyira még nem hatott rá az alkohol, hogy nagy hülyeséget csináljon. Nem igazán ismerem az általa választott bandát, de arra emlékszem, hogy az énekesüknek nem egy Michael Jackson hangsávja van és ez jól is jön most. Visszamegyünk hamarosan a színpadhoz, pontosabban ő egyszerűen átvág a tömegen, én pedig kihasználom az általa okozott teret, hogy átjussak az emberek között, majd a falnak dőlve a DJ mellett várom, hogy sorra kerüljek. És közben elkap az egyik szervező is, akinek nyilván jó füle van, hogy segítsek neki. Nekem oké. Megvárom, még valahol a hátsó mezőnyben felhívnak, majd a színpadra lépek és mosolyogva állítom át a mikrofon állványt. Olyan itt úgy sem lesz, hogy stimmeljen bárki után is az én méretemhez, szóval nekem nem gond, ha egy nagyon magas srác után jövök. És akkor program van.
- Hello! Van egy kis technikai közlendőm, mielőtt elkezdeném. Megkértek, hogy osszak meg veletek egy lehetőséget: Elő a telefonokat és vegyétek fel a kedvenceteket a színpadon pár másodpercig, majd töltsétek fel az instrára és taggeljetek! Valaki éjfélkor egy tálca sört nyerhet érte - foglalom össze a lényeget, majd a technikushoz fordulok, hogy indítsa a zenét és megköszörülöm a torkomat. Itt az ideje, hogy megmutassam, milyen, ha valaki majdnem jobb mint az igazi Amy.
- How can you see into my eyes like open doors?
Leading you down into the core
where I´ve become so numb,
without a soul, my spirit sleeping somewhere cold...

A dal egyre csak gyűrűzik, a közönség egy része pedig elkezd besegíteni a refrénbe, így nem kell egyszerre két szólamot énekelnem. Lassan, magabiztosan hozom elő a hangomat a torkomból, görgetem végig a nyelvemen és engedem ki, hogy ugyanolyan magas és lágy legyen, mint az eredeti szövegben. Le sem tudnám tagadni, hogy szeretek énekelni, még ha csak egy apró mosolyra is futja tőlem közben leginkább. Három perc negyven másodperc, ennyi kell, hogy a végére érjek és egy meghajlással kilépjek a fényből. Be kell vallanom, ezek után nem irigylem az utánam következőt. Párbaj alapon esélytelen, hogy ő legyen a jobb nálam. Megvárom, még elkezdődik a szám, egy igazság szerint elég gyenge Katy Perry utánzás, majd megpróbálok átjutni a tömegen, mielőtt kiszúrnának úgy igazán. Kell hozzá némi vámpír folyékonyság, de hamarosan megint a pultnál és a farkas mellett vagyok a sarokban. Az egyetlen helyen, ahova a pultos lányon vagy a két ajtós szekrény férfin át lehet csak eljutni. Nekem tökéletes. Bár ezek után megint kezd tornyosulni ott az ital. Így is ki lehet fejezni valakinek a tetszésedet, végül is...
Alighogy felpattanok a székre, már újabb kérdést is kapok az arcomba. Nocsak, most ki lett ilyen kis kíváncsi? De legyen, sokági úgysem tudom már eltitkolni, hogy visszatértem. Maximum pár napig. Azon pedig nem sok fog már múlni. Több mint valószínű, hogy nem a farkas a hívóállatom úgysem. - Nem a két szép szememért választottak - fogalmazom meg a választ úgy, hogy ő megértse, másnak pedig ne sokat jelentsen. Már ha nem hallották előre a tömeghipnózis szót. Valahogy semmi kedvem az éjszaka további részében azt magyarázni pár természet feletti nyomozónak, hogy ez csak egy belső vicc volt egy farkas részéről. Nem könnyen hinnék el nekem, abban biztos vagyok, és egyébként sem rajongok a bezártságért. Épp elég, ha egy koporsóban kell töltenem a napot. Azt is sokkal gyakrabban cserélem le valami sokkal népszerűtlenebb és kevésbé gyanús dologra. Emlékszem, amikor egy utazás alatt a mesterem leghasználhatóbb javaslata a számomra egy csellótok volt. Meglepően kényelmes, ha az ember apró és könnyen kimagyarázható...
A whiskey adag csak nem akar előttünk elfogyni, pedig a farkas elég alaposan neki látott lejjebb tornázni a poharak számát. Nyilván valóan a nekünk küldött néhány újabb ital is így végezte, hála a pultosnak. Nekem jó, hallgatom a zenét, kevergetem a félig olvadt jeget a cosmopolitan koktélban és nem veszek tudomást másokról. Főleg nem a kéjes pillantásokról a combomon. Talán mégsem kellett volna a repülő utat azzal töltenem, hogy hennával festek rá néhány mintát.
- Még mennyi kellene egy duetthez? - kíváncsiskodom a poharakra bökve, végig sem gondolva, hogy ezzel talán valaki olyannál kellene próbálkoznom, aki utálja a vámpírokat úgy egészében. Nyilván nem nekem szól a dolog, azelőtt is zavarta minden, hogy én megszólaltam volna. De attól még nekem jó kedvem van, ő meg talán elég részeg egyhez. Biztos, hogy nem lesz belőle Thousand Years of Love, de talán egy Shallow még kijön. Na, hol a technikus az újabb listával?
Vissza az elejére Go down
Patric O'Conor

Hello Darling, my name is

Patric O'Conor
Lakhely : St. Louis
Kor : 34
Hozzászólások száma : 56

Re: PatriCali - Karaoke is fun
» beküldték: 2020-01-19, 14:17
Huh... azt hiszem berúgtam. Rettentően hiányzott ez az érzés, és a másnaposságot úgy is elviszi a regenerációs képességem. Ha már ennyire macera leinni magam legalább a macskajaj is elkerüljön. Úgy is farkas vagyok. Elkergetem a macskát meg a jajjt is! Meg is Ugatom! Ácsi... azt hiszem nem tudok ugatni. Igen a farkas nem ugat. Ejj mi volt ebben a piában? De hülye vagy Patric. Hát az amit beletettél. ÉÉÉÉÉs.... magammal beszélgetek, de legalább csak gondolatban. Ennek rossz vége lesz, de ez csak holnap fog különösebben érdekelni. Ez a részegség egyik legparadoxabb dolga. Tudod, hogy nem tennéd józanul, de mégis megteszed pedig ismétlem tudatában vagy annak hogy amit teszel az nem te vagy vagy elég kisarkítottan hasonlít józan önmagadra, mégis leszarod. Szarsz mindenre. Mint én most arra hogy valaki beharapta Barbie kúzinját vámpírnak és most felváltva dalolászunk.
Ja igen.. válaszolt a kérdésemre. -Pedig vannak olyan minőségűek és ártatlanok, hogy elegek legyenek. - Nevetem neki, és leesik, hogy ez bizony félreérthető. Megrázom a fejem  mintha ez bármit is tisztíthatna rajtam és hunyorgok rá miközben vele egy szintre hajolok. - Nem flört... csak kicsit bebasztam. De ezt ne mond el nekem. Úgy jó ha nem tudok róla. - Egyenesedek vissza és szürcsölöm a következő Italt. Amíg nem spékelem fel még arra is kevesek, hogy szinten tartsanak, így úgy tűnnek el a piák mintha babazsúros almalevek lennének. Kezdjünk agyalni mi legyen. Egyre veszélyesebb maradnom. Gyűlik bennem a pia és sok a szép lány. Roxyval is így gabalyodtunk össze és elég fura volt utána a másnap. Nem azért mert fájt a fejünk. Szóval számoljuk meg a lehetőségeimet. Egy. Maradok és lesz ami lesz. Kettő. Maradok és lesz amit a törpe fecskendő mond. Kettő. Maradok és önkívületre iszom magam. Négy. Elhúzok a faszba haza és szó nélkül kidőlök. Azt hiszem ki... kihagytam a hármat? Anyám, hol tartottam? Oké... akkor akárhányadik. Hazamegyek és otthon tombolok tovább az arra vevőkkel. Na most kezdjünk agyalni melyik is hangzott a legjobban... azt se tudom mivel kezdtem. Ez így bajos lesz.
Megmentőm a törpedenevér mikor kérdez valamit. Mint aki érti mire készül felemelem mutatóujjam és ránézek. Erre a legegyszerűbb a válaszi, hiszen helyettem dönt és bár ezt józanul utálnám most pont kapóra jön mert már magammal vitatkozok. - Pont... ennyi. - Na hogy is kell itt ilyen közös audióvizuális bántalmazást rendezni? Az ficsúr! Az a nyámnyila giliszta, az kéne most ide meg a kis fecnije.  Szerencsémre én azért ellátok a tömeg felett így kiszúrom, hogy felénk botorkál a... azt hiszem a szervező fazon? Lista van nála tehát ő lesz az. Amint hozzánk ér ráfogok a vállára és közel hajolok. - Duett. - Motyogom neki, de értetlen, hát a válláról a fejére fogok és lassan a Dracula termékminta felé fordítom. Majd ismét mondom neki. - Duett. - Látom, hogy szólna és emelné felém a listát de ujjam a szája elé emelem. Nem érzem pontosan, de remélem csak emelem elé és nem teszem rá. - Csssssssss.... csak bökj rá valamire. Az jó lesz. - Kedves vagyok megteszem helyette inkább ezt is, ő pedig valamit motyog. Ezzel dolgom végeztem. Megvan az ötlet, a hogyan tovább és le is van zsírozva a dolog. Még sem vagyok teljesen menthetetlen. Azért valami nem tiszta. - Mire is böktem rá. Cselló? - Kérdem az egynegyednyi vámpírt. A válasz után eltelik pár perc és néhány szörnyű szám, ami után már egész jól kezdem érezni magam, nem tisztulok ki hála az égnek de a használhatatlan részeg ponton már átestem. nem tiszta minden tettem, így amire emlékszek abból dolgozok. Duett a vámpír lánnyal. A többi kicsit kusza, de hé... még mindig leszarom. majd holnap. majd akkor lesz gáz, és csak röhögök, de kínomban.
Vissza az elejére Go down
Caliane

III. Mestervámpír
III. Mestervámpír
Hello Darling, my name is

Caliane
Lakhely : St. Louis
Hozzászólások száma : 17

Re: PatriCali - Karaoke is fun
» beküldték: 2020-03-01, 20:54
Mindig is érdekes volt számomra megfigyelni más embereket, főleg némi alkohol után. Élve sosem engedhettem meg magamnak ezt a fajta kábulatot, vámpírként pedig teljesen más a dolog, mint azt hinnénk. Még azok sem szokták egy kalap alá venni, akik alaposan belekóstoltak mindkettőbe. A folyamatot persze ismerem, először jön az a kissé mosolygós időszak, amikor sokkal jobban tűröd magad körül az embereket és vagy felélénkülsz vagy már akkor kezdesz lassabban reagálni a dolgokra, mint józanon tennéd. A második szakaszban pedig már kérlelhetetlenül mindenkit elfog az a bizonyos bénultság, ami miatt olyan, mintha valaki vízben járna. Utána következnek az egyensúly és beszéd problémák, homályos látás, és alkattól függően étvágytalanság vagy éppen farkas éhség jár mellé. Ennél lejjebb pedig jöhet az elemi szint. Mielőtt a farkas mellettem elérné, én biztosan el fogok tűnni, de addig még mellette a legjobb nekem. Látszik az arcán, gesztusain és a mozdulatain, hogy még véletlenül sem vagyok a számára vonzó. Ugyanakkor elég ijesztő látvány ahhoz, hogy bárki más megkíséreljen mellette elmenni és a közelembe kerülni.Szóval ő kérdezget, amikor eszébe jut, én mosolyogva válaszolok és az üres járatokat, amíg a kettőnknek kiszállított italokat pusztítja, felhasználhatom arra, hogy a dögös pincérnővel flörtöljek. Bejön neki a dolog, innen látom. Egyszerű matek a dolog, aranyos vagyok, kislányos, és ahhoz, hogy ennek ellenére merjek közeledni hozzá, önbizalom kell. Még ha nálam vámpírhoz képest minimális is, de ebben a korban, ahol az érintés nem kiváltság és az azonos nemű kapcsolat nem tiltott, az enyém virágzásnak indult az erőmmel együtt...
- Ooooké - adok bizonytalan választ a szavaira, mert számomra teljesen logikátlan, amit mond és kér. Nem az első része, az, hogy nem akar velem flörtölni, eddig is nyilvánvaló volt és a világon semmi bajom nincs vele, de a többi? Aki azt mondja, be van rúgva, az nyilván valóan tisztában van a szó jelentésével is, mit akar akkor jelenteni, hogy ne mondjam meg neki? Ez nagyjából olyan, mintha azt mondtam volna én neki, hogy nem akarok róla tudni, a ma vacsorára elfogyasztott vér hajtja a testemet és éri el, hogy emberibb kinézetem legyen. Már amennyire ez összejön. Szerencsére a goth cucchoz illik a fekete smink, minik a fogaim és így a nagy többség csak egy egyedi stílusú tinit lát bele az egész játékba. Akinek közben sikeresen összejött egy duett, ami bőven elég ahhoz, hogy én is kihúzzam magamat a versenyből, mielőtt valaki kapcsolna és leleplezne, mint énekest. Jó vagyok, ez egyértelmű és hamarosan meglesz a saját színpadom is, ahol énekelhetek, de előtte nem akarok más kárára reklámot csinálni magamnak. Nem lenne fer ezzel a hellyel szemben és úgy egészében a többi versenyzővel. Akiknek a száma majdnem a kezdeti negyedét éri el már csak és szerintem a farkas sem a lista vezetője közülük. Milyen szerencse, hogy a vékony alkatú szervező nem úgy néz ki, mint aki nagyon össze akar vele veszni, szóval amikor ő javasolja neki a duettet és én gyorsan lesúgom, hogy a Shallow tökéletes szám lesz hozzá, egyszerűen beírja és már nincs is mellettünk. Akkor jöhet az újabb adag láblógatás, megfigyelés és hallgatás részemről. Az egyik énekes, egy férfi egészen jó is, őt még figyelem is, ahogyan próbálkozik. Nincs színpadhoz szokva, az már most egyértelmű számomra, de attól még megteszi, amit tud. Kár, hogy az általa választott szám pont annyira illik hozzá, mint hozzám tenné meg a mongol metál. Igen, le tudom énekelni, gond nélkül, de attól még szürreális az eredmény kissé.
- A címe Shallow, nem cselló - válaszolok csendesen, remélve, hogy nem most gondolta meg magát. Kiejteni akarom magamat, nem az első helyig repíteni ebben a versenyben, köszönöm szépen. Az év legnépszerűbb dalával ehhez kell némi hátsó segítség, mondjuk amilyen a piás farkas. Nekem megteszi. És nem is kell sokat várnom ahhoz, hogy jelezzenek, ideje lenne a színpad felé mennünk az újabb körre. A második szám a miénk, van három percünk oda jutni, amíg valaki megpróbálkozik  Lizzoval. Alig várom, hogy halljam, mit hoz ki belőle. Szeretem az ő szövegeit is.
- Induljunk? - fordulok a farkas felé kíváncsian, felmérve közben a whiskey mennyiséget. Még van itt pár, talán nem árt neki még egy, mielőtt visszatér a színpadra. Persze szóban ezt megkérdezni tőle nem fogom, csak várok, majd leszállok a székemről, oké, ugrom, és egy pillanatra még rámosolyogok a pincérnőre, mielőtt megpróbálnék átjutni a tömegen. Kezd kicsit sűrűsödni, így meghúzom a ruha ujját, hogy elfedje a kézfejemet is, egészen az ujjaimig, majd ezt a plusz anyag réteget használom, hogy kimozdítsak néhány embert az utamból. A színpad mellett pedig átveszem a szervezőtől a másik mikrofont, megnézem, hol van a bekapcsoló gombja és megvárom, amíg az előttünk lévő befejezi és távozik. Nem vagyok türelmetlen, ma ez az utolsó számom és látványosra akarom. Bár, a magasság különbség miatt ez már úgy is az lesz, hacsak nem veszem rá a farkast, hogy foglaljon helyet. Egy próbát megér a dolog. - Mi lenne, ha nem én használnám a széket? Attól még kisebbnek tűnök - és ha az ember cipőben is alig éri el a százötven centit, akkor ilyesmit már nem szívesen enged meg magának. Van határ az alacsony és a gyerek között, nekem pedig optikailag azt átlépni nem lenne a világ legjobb ötlete. Szóval, ha egy lehetőség van rá, akkor ő üljön. Egyébként is én vagyok az, aki biztosabban áll a lábán, mivel nem ihatok egy csepp alkoholt sem. Most pedig... dalra fel!
- Mikrofonpróba, egy-két-há, egy-két-sok. Remek ez is működik, akkor jöhet egy dal, amely új, de évtizedekre sikeres lett. Úgy kezdődik, hogy "Tell me something..." - itt állok le és fordulok Patric felé, hogy átvegye a vezetést. A súgógép ügyes, kékkel jelöli a férfi szólamot, rózsaszínnel a nőit, fehér a közös. Bár hogy abból mennyi fog hallatszani, azt nem tudom. A közönség itt azért már becsatlakozik, én pedig egyszerűen csak mosolygom és hagyom. Ezt szeretem, kis közönség, intim előadás, azt énekelni, amihez aznap éppen kedvem van. Kevés helyen tudják nekem megadni. St. Louis az egyik kivétel. Még ha nem is itt születtem, nem is itt éltem életem nagy részében, valahogy ilyenkor fog el a gondolat, otthon vagyok. Annyira, hogy még kicsit táncolok is, kihasználom a drót nélküli mikrofon előnyeit és megkerülöm a farkast, hagyom, hogy a hajam részt vegyen a műsorban és az utolsó két sornál még közel is húzódom hozzá, ügyelve rá, hogy pont ne érintsem meg, de ez ne legyen látható. Két milliméter távolság, a teste melegét érzem, de a táv nem zárul be, igazából nem bújok hozzá és amint véget ér az utolsó hang, már el is húzódom, hogy visszaadjam a mikrofont a szervezőnek. Meg összeszedjem magamat. Kicsit elragadott a zene magával. Nem veszélyes, de most már ideje visszatérnem két lábbal a földre...
Vissza az elejére Go down
Patric O'Conor

Hello Darling, my name is

Patric O'Conor
Lakhely : St. Louis
Kor : 34
Hozzászólások száma : 56

Re: PatriCali - Karaoke is fun
» beküldték: 2020-04-30, 08:40
- Akkor az... Te vagy a dalolós goth barbie, én csak a hülye aki énekelni próbál. - Jegyzem meg neki teljes nyugalommal, mert lefoglal hogy a föld ne akarjon kimozdulni a lábam alól, ami szépen lassan megnyugszik. Nem azért mert szemmel verem, vagy meditálni tanultam volna és még csak a többiek nyekergése a mikrofonba se segít, egyszerűen elkezdek az idő haladásával józanodni. Mire magabiztosan teszem le a lábam meg is szólít. Ez figyelte, hogy haladok a józanság felé, vagy csak szerencsés véletlen?
Ránézek, de nem tudok azonnal válaszolni, kicsit csavargatni kell az agytekervényeimet, hogy tökéletes, kifinomult és úri választ adhassak.
- Aha. - Morrantom oda neki, de mielőtt felpattannék ellenőrzöm a környezetem prédára lesve. Az ösztöneim zsákmányt követelnek, farkasom is azt akarja amit én. Meg is találom a kiszemeltet. Türelmesen várom míg közelebb kerül és a tökéletes pillanatban lecsapok rá, nem érdekel, hogy sikítás jajveszékelés vagy pánik lesz. Lehúzom a whiskeyt, a pincér meg dacosan néz rám kezében a tálcával, de nem szól. Rávigyorgok és megvakarom a tarkóm, de mielőtt szólhatnék mentségemre bármint is, elmosolyodik, legyint és megy vissza egy másikért. Tehát a vadászat következményeit megúsztam. Ideje követni a leszázalékolt Noszferatu-t. Miközben ballagok utána nekem nyílik a tömeg, ő meg úgy verekszi át magát rajta, hogy szinte megsajnálom. Udvarias, nem akaratos és so so aranyos megjelenésű. Komolyan kezdem azt hinni a vámpírtoborzásnál van egy bohócos mérce mint a vidámparkban amire az van írva, "Legalább ilyen magasnak kell lenned, hogy kibírhatatlan seggfej lehess." Ő meg tuti nem érte el a piros vonalat szóval neki a cuki szerep jutott.
Felvergődi magát a színpadra én meg csak fellépek. Elég picit morognom és hirtelen én vagyok az idióta tömeg Mózese, megnyílik előttem a hülye had, utat adva arra, amerre menni kívánok. A kicsi vérbank csapoló hellyel kínál, egy jópofa indokkal körítve. Komolyan kezdem elhinni, hogy normális... - Miért is ne. - Nyugtázom és magam elé forgatva a széket leülök rá. Jobban tudok figyelni a szövegre ha az állásra nem kell koncentrálnom, ezt el kell ismerni.
Kapok egy mikrofont, kicsit nézem a tömeget és a valóságba Draculina hangja hoz vissza. Hű faszom már kezdünk is? Hol a súgó.... mikor jövök én? Nekem is a rózsaszínt  kell? Felém fordul a szöveg kékre vált és megüt az isteni szikra. Én énekel! Akkor folytatom és nem is olyan nehéz. Nem hadarós szám, tudom kerekíteni a szavakat és valamilyen szinten figyelni a hangomra, már amit ki lehet belőle hozni.  Így utólag jövök rá hogy mit is vállaltam be, de még van annyi pia bennem, hogy ez csak később zavarjon ha esetleg visszahallom, ne adj isten viszontlátom ami most itt történik. A pici vámpír viszont ragyog. Táncol, megkerül, adja a műsort a népnek ami megzabálja az egészet.  Ha én valami közepes szart is adok elő, az ő produkciója megmenti a duettet. Ami a végére picit közelebbire sikerül, de próbálom nem felborzolni a szőröm és morogni. Végtére is ő semleges vámpír, határesetesen jó fej is lehet, de akkor is kicsit becserkészettnek érzem magam a közelségétől és csak akkor nyugszok meg mikor eltávolodik és rájövök, ez a finálé része volt, csak a nézők kedvéért. Oké... ezt is túléltük. Felkelek és ezúttal én megyek elöl, ne kelljen már bújócskáznia az emberi fal rései között. Egy mogorvább fej és némi mozgolódás, nekem újra út alakul ki, vissza a helyünkre, amit mintha a pultos csaj nekünk foglalt is volna. Nehezen tudok más indokot elképzelni miért nem ült le oda bárki, mikor minden más hely seggel terhelt és jó páran állnak is. Nem kérdezek tőle semmit. Rávigyorgok ami hálává alakul mikor ledob elém egy méretes korsó sört. Micsoda angyal! Az meg sem fordul a fejemben, hogy ezért lehet valaki már fizetett helyettem. Élvezem az aranysárga nedűt és a pacsirta felé fordulok. Kezd tisztulni a tudatom is, a nitrát hatása nélkül nincs sok esélye az alkoholnak.
- Ja... amúgy Patric. - Emelem el a korsót a pofámtól de folytatni csak egy újabb korty után vagyok hajlandó. - Ez neked valami hobbi? Meg hol marad a hátsó szándék? Nem viselkedsz úgy ahogy egy magadfajtától elvárna a emb... kutya. - Iszogatok tovább és a pirinyó vámpírt fürkészem. Infót akartam kiszedni belőle, amiért éneket kért és utána is ezt folytatta míg duetté nem fajult a dolog. Életem legolcsóbb vámpíralkuja, de valami azt súgja nem is volt ez igazi alku, inkább csak szórakoztatja magát. Ami furcsa. Vámpíréknál ritkán kapni ingyen bármit is.
Vissza az elejére Go down
Caliane

III. Mestervámpír
III. Mestervámpír
Hello Darling, my name is

Caliane
Lakhely : St. Louis
Hozzászólások száma : 17

Re: PatriCali - Karaoke is fun
» beküldték: 2020-06-21, 15:27
- Részeg esetleg, a hülyéhez még nem tudok eleget - válaszolok komolyan, mert nem szokásom a könyveket sem borító alapján megítélni. Általában ez a stratégia bejön a vérállatokkal is, legalábbis nagyon sok még a nyilván való vámpírokkal szembeni utálata mellett is meg tud engem tűrni a közelben. A problémásabb eset a többi vámpír, akik sokkal jobban figyelnek a testbeszédükre, nem szólalnak meg feleslegesen és a legtöbb esetben egy profi nagytétes póker játékost is felül tudnak múlni rezzenéstelen arckifejezések terén. Vagy hazudozásban. Ha nincs vérnyomásod, az biztos nem árulja el, ha hazudsz. Nekem pedig azokban a körökben marad a hibátlan, tökéletesre polírozott udvariasság, ami ellen elég nehéz felhozni indokot, hogy figyelmen kívül hagyd. Nem egy és nem két olyan vámpírhoz volt már szerencsém, akiknek a hatalma simán el tudott volna taposni, de így egyszerűen nem érte meg nekik engem bántani. Sőt, általában ők nem hívei a fizikai érintkezéseknek sem, ami nekem meg pont jó, tekintve, hogy kifejezetten ellenemre van, ha megérintenek. Ruhán át még kibírom valahogy, de a bőrömön? Ha nem a vacsorám vagy a barátom vagy, jobb, ha megtartod magadnak a mancsaidat...
A közönség nem látja jól, de igazából egyetlen egyszer sem érek a farkashoz az egész dal alatt, amint véget ér meghajlok kicsit, és már a színpadon sem vagyok. Helyette visszaadom a szervezőnek a mikrofont és közlöm vele, hogy mára én befejeztem a versenyt, játékot, akármit. Talán később még egy kör lehet, amikor nincs tétje a dolognak, de nem fer, hogy én próbálkozom egyszerű emberek ellen. Ő meg csak egy dacos tinit lát bennem éppen, így nagy sóhajjal tudomásul veszi a dolgot, elteszi az elektronikus hangerősítőt, és hagyja, hogy vissza menjek a pulthoz. Ezúttal már a farkas mögött haladva, mert az ő méretei elég alaposan meghátrálásra késztetik azokat, akik között én korábban szó szerint átakrobatikáztam magamat. A helyem pedig a fal mellett, a férfival mint élő pajzzsal a másik oldalamon még mindig üres. Lehuppanok, oké, felugrom a székre, keresztbe rakom a lábaimat és figyelni kezdem a tömeget meg a bárt. A pultos lány is érdekel, de megint sok a munkája, én pedig annyira nem ragaszkodom a figyelméhez, hogy ezzel akadályozzam. És úgy tűnik, a józanodó farkas egyre kíváncsibb is. Nekem megfelel. Magam elé húzom ismét az egyetlen rózsaszín cosmopolitan koktélomat, ráérősen kevergetem, miközben megadom neki a választ, amire vágyik. Nem sok olyasmi, amit némi google és a kulturális magazin segítségével hétfőre ne tudna meg magától is.
- Caliane, vagy röviden Cali - válaszolok, elárulva immáron a "teljes" nevemet. Már ha ezt lehet annak venni vámpíréknál. Vezetéknevet csak az újabbak használnak, az időseké általában megmarad egyetlen keresztnévnek. És ha véletlenül ketten is vannak, akik ugyanazt szeretnék egy kisebb országban, harc dönti el, kié lesz. Leszámítva nekem, nálam ez már egyben a márkám is, ráadásul soha nem volt igazi, létező névként jelen. Én alkottam meg, mikor örökre el akartam felejteni azokat, amelyeket halandóként aggattak rám. Köszi szépen görög mitológia... - Igazából munka lesz. A jövő héttől én énekelek a Noir-ban - valószínűleg utána elég hamar találkozni fog a nevemmel, ha figyel kicsit is a városi hírekre. Ugyan nem kedvelem a média figyelmét, de tudom, hogy ők értékelik a tehetségemet és rendszeresen írnak róla. Általában elismerően. Néha meglepetten, időnként megbotránkozva. Nem mindig van előre bejelentve, milyen témájúak aznap a dalaim, mikor valaki beül a bárba hallgatni őket. Több évszázados a repertoárom, van miből mazsolázni. Kivéve néhány dolgot, amire nem vagyok hajlandó. Semmi templomi, ima szerű, semmi vallásos, és senki kedvéért nem vagyok hajlandó oroszul vagy kínaiul. Akkor inkább a portugál, pedig az a nyelv a nagy gyengém...
- A valódi állatokkal még kedvesebb vagyok, ők nem próbálnak ok nélkül ártani nekem... - lehet, hogy nem leszek a kedvencük és a másik sarokba húzódnak, de amikor nem állok felettük fenyegetően, még egy sem próbált nekem ugrani és megharapni. És nem csak a testbeszéd a titka a dolognak. Sokszor a lelki nyugalom vagy éppen a szomorúság vonzza őket, a forrását keresik és a vámpír mivoltom másodlagossá válik a szemükben. A legtöbb emlős állat ilyen, ló sem vetett még le magáról, csak én zuhantam le egy rossz mozdulat miatt például ugratás közben. A legtöbb vámpír szemében az állatok közé tartoznak a vérállatok is, de számomra nem. Egy félig átalakult vérállat hiába néz ki másnak, simán kitépi a torkodat, ha jó ötletnek tartja. Amikor egy tigris nem éhes és nem a kicsinyét védi, megy a másik irányba. - ... de alapvetően sem vagyok harcos, vagy politikus alkat. A teremtőm művészlelket akart, megkapta  - kicsi vagyok, apró és lehet, hogy gyors, de ez egy harcban nem minden. Nekem nincs sok előnyöm, a legtöbbet pedig azzal tudom megtartani, hogy nem tudnak róluk. Ha mindenki torkának neki ugranék, hamar végem lenne. A kis kattantat viszont sokszor nem veszik észre, vagy nem veszik komolyan. Nekem jó, a fene sem akar kihívókat, ha nem biztos az erejében. Az elméjében meg még kevésbé. Az enyém pedig hajlamos elvándorolni sok felé. Például a pultos lány fenekére. Megint. Hupszi. Fel sem tűnik mellette, hogy lassan és részletekben válaszolok a farkas kérdéseire. Úgy is józanodik, talán nem veszi észre. Azért most már úgy fordulok, hogy őt is jobban meg tudjam nézni. Az nem új, hogy domináns szaga van és a karján lévő izmok nem szteroid eredményei. Az arca csak művészileg érdekel, de úgy szabályos. A szemei alapján pedig amint kiemésztődik az alkohol belőle, nem én leszek a kedvence itt. Egyik sem zavar különösebben. - Általában mennyi idő alatt ürül ki az ezüst? - teszem fel a kérdést őt figyelve ismét. Valahogy már józanodik, pedig szerintem nincs negyed órája, hogy felhagyott a whiskey ízesítésével. Persze lehet, hogy volt az már fél is, az én idő érzékem híresen pontatlan tud lenni. Szóval inkább elkapok pár szalvétát a színesek közül és játszani kezdek velük. Kitakar egy két ajtós szekrény, nem feltűnő, ha jobb vagyok, mint egy ember és alig két percen belül négy origami rózsa fekszik előttem, amelyeket még talán csokorba is kötök mindjárt. - Nincs nálad egy öngyújtó? - teszem fel a kérdést, miközben begyűjtök néhány szívószálat is. Ezekből két fogpiszkálóval kész virágszálakat lehet alkotni. Ez van, a zene a színpadon annyira épp nem fog meg, a Despacito több mind fájdalmas...
Vissza az elejére Go down
Patric O'Conor

Hello Darling, my name is

Patric O'Conor
Lakhely : St. Louis
Kor : 34
Hozzászólások száma : 56

Re: PatriCali - Karaoke is fun
» beküldték: 2020-06-25, 17:51
- Caliane.. hmm.. cali.. cali. - Mondogatom félhangosan ahogy ízlelgetem és memorizálni próbálom a nevét. Nem csak a név a sör is pompás, de azt nem fogom elfelejteni. Majd a sors meg a maradék alkohol a szervezetemben dönt a memóriám üzemképessége felől, én azért megpróbálom megjegyezni, hogy a fura éneklős porcelánbaba arcú zsebvámpír az Cali. Igényesebb és termetesebb lények még talán valóban el is cipelik egy bőbb nadrágzsebben mint hordozható élő zenét.
Walkwoman... heh... jézusom még nem józanodtam ki élhető szintre.
Fókuszálni próbálok, hogy ne tűnjek full műveletlennek, de nem ugrik be egy hely se.
- ÁÁÁÁÁ így már érthető. Csak az a része hogy munka, gőzöm sincs hol van az a hely, csak akkor jövök be a betondzsungelbe ha tényleg nincs más választásom. Remélem ott valami élhetőbb zenét fogsz dalolni, nem ezt a popszemetet. - Vigyorgok rá és a tisztulás eléri azt a pontot, ahol már átlépi a határt és felgyorsul. Az emlékeim darabosan megjelennek, realizálom a tetteim súlyát és eltűnik arcomról a vigyorom.
- Istenem... ezt egy darabig hallgatni fogom. Szerinted hányan vehették fel a duettünket? Áh... ne is válaszolj. - Legyintek. A múlton felesleges keseregni inkább lehúzom a sört és emelem a korsóm, hogy kérek még. Ez el fog jutni a falkába és még biztos fog érte pofon repülni, hol jogosan hol nem.
- Te Cali... úsztál már együtt éhes cápákkal? Hacsak nem vagy padma ők majd szerteoszlatják ezt a gondolatod.- Leplezem a meglepettségem némi humorral, az arckifejezésem meg eltakarom a korsóval amit ismét ivásra emelek. Ne csináld ezt kislány, hagy utáljam teljes nyugalommal az összes vámpírt, így a végén nem lehetek teljes magabiztossággal előítéletes ha az estével szintén kirajzó szúnyogkonkurencia képviselőire gondolok. Most talán elronthatnám ezt a képet neki még jobban ha idevenném, hogy a macskafélék szórakozásból ölnek. A delfinek a gömbhalat drogként használják és bizonyos kacsafajták előnyben részesítik a tömeges nemi erőszakot, de ezzel a fizimiskával és tekintettel olyan ártatlan és gyámoltalan külseje van, ha nem érezném a erejét még azt mondanám rá, hogy aranyos. Aztán folytatja és több fényt kapok a kilétére.
- Hát sejtettem hogy nem te leszel a csatamező amazonja. Alapvetően nem rajongok a művészetekért, de hálás vagyok a teremtődnek. Egy vámpírnak jól áll ha el van elfoglalva. Talán a többit is meg kéne tanítani festeni vagy dalolni és nem lennének akkora faszfejek... te eddig egész jól sikerültnek látszol. - Lehet ez nem ilyen nyíltan kéne? Lehet leszarom, mekkora tahó vagyok. Így is neheztelek rá, hogy rendes, de valahol furcsa élmény is. Már jó ideje mély levegőket veszek, ki szeretném szimatolni a hazugságot a lebuj bűzén keresztül is, de az undorító parfümáradatba csak a lányfiúk olcsó arcszesze keveredik nem a hazugság. Istenem hova ennyi pacsuli rájuk, a felének babaarca van... minek rá aftershave? Rázom meg a fejem és úgy döntök elég a hazugság keresésből, mert nyomot nem találok de az illatorkán amúgy is kínoz, pláne ha erőből szimatolom. Eh... itt a sör, az kicsit kitisztítja a járatokat. Egy korty és egy mély szippantás az értékes aromából. Ez kellett most nekem.
-Belőlem sajnos hamar. Már nyoma sincs és így egy vagyon berúgni.  - Morgolódok mert ilyen a világ. Nem mindenki hiper gazdag vagy kitartott. Egy böszme koszos farkast senki se szór tele pénzzel, aki meg igen annak olyan tervei vannak velem amire nem szoktam vevő lenni. Szerencsére amíg van lószar lesznek verebek is. Ha rendszeresen lefölözöm a rendőrség fejvadász listáját abból annyi ami kell befolyik. May... ő meg össze lopja, hazudja ami kell neki. Vagy én veszem meg. Annyi időre érdekelni szoktam és moderáltan aranyos is míg célt nem ér. Vagy egyszerűen megszánom és dobok neki is a kajából. DE most hogy itt vagyunk végre, most már talán könnyebb lesz. Újra fix falka és újra nem kell csak egymásra utalnunk magunkat. Innentől minden jobb lesz.
A kérdésére lenézek rá és mi a faszom? Ez tényleg hiperaktív.
- Ömmm... de van. Tessék. - Nyújtom át neki a benzines zippót, ha jól sejtem arra a virághada kellhet amit ebben a pár perc nyugalom? Nem! Káoszban hozott össze. Ez a kölyök. Ezt is elszúrod Pat. Ez itt egy idős nő, csak.... fura? Sose agyaltam vérszívóékon. Ezek megrekedhetnek egy szinten és akkor úgy maradnak? Végtelen ideig lehetnek ilyenek vagy ez a fogas goth Barbie a kivétel és pont azért nem egy megkeseredett seggarc? Hát ez úgy derül ki ha rákérdezek.
- Te... figyu. A fajtádban ez tök normális vagy te valahogy elbaszódtál és azért nem vagy kibírhatatlan? - Egyenes kérdés, szerintem teljesen Fair. Így alkoholmámor nélkül még furább a helyzet. Azt  meg látom, hogy a rá utazó srácok nem túl lelkesek a jelenlétemtől meg a hangnememtől, de nekik teszek egy szívességet, hogy nem lesznek vacsik. Már ha nem pont ő az egyetlen vegán vámpír a földön aki csak tasakos vért iszik. Ahogy nézegetem, ezt sem zárhatom ki a lehetséges dolgok listájáról.
- Most mi lesz? Oregánózol pirkadatig? - Nézek rá kérdőn. Ugye ez az elegáns szalvétagyűrés az oregánó?
Vissza az elejére Go down

Hello Darling, my name is

Ajánlott tartalom

Re: PatriCali - Karaoke is fun
» beküldték:
Vissza az elejére Go down
 
PatriCali - Karaoke is fun
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Shining Darkness :: Nightsong Bar-
Ugrás: