HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Stars, hide your fires, Let not light see my black and deep desires.”

Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Lépj közelebb
és ismerj meg minket

A város olyan erőket rejteget magában amit egy idő után nem titkolhat el. Az éjszaka hamar jön és nagyon lassan száll tova. Az idő nem áll meg, ám kínosan lassan telik. A jövőt nem olvashatja egyik kóbor lélek sem….St. Louisban minden és mindenki kinyitotta titkos szelencéjét és ami eddig fedve volt, hát már a múlté. A bizarr játékok és a megnyugtató tudatlanság összemosódott, és nincs többé határvonal valóság és képzelet között.

Utolsó posztok
avagy ki volt utoljára aktív

Today at 17:29
Narui Kazuya
tollából született
Today at 14:56
Narui Kazuya
tollából született
Today at 13:47
Maximilian Lassen
tollából született
Today at 12:08
Narui Kazuya
tollából született
Today at 11:09
William Carxon
tollából született
Yesterday at 07:08
Alexander
tollából született
2018-12-15, 20:33
Caius Rhegal
tollából született
2018-12-15, 12:10
Genevie Bertrand
tollából született
2018-12-14, 22:39
Cain Nowik
tollából született
2018-12-14, 20:21
Cain Nowik
tollából született

Chatbox
csevegj kedvedre másokkal

Statisztika
Avagy hányan vannak az oldalon

Fajok
Egyéb alakváltók, Term.felettiek
4
2
Vérfarkasok
2 3
Vérhiénák 1 4
Vérleopárdok 2 3
Vérpumák 3 2
Vértigrisek 2 4
Vadászok és Halottkeltők 3
1
Vámpírok és halandó szolgák 6 5
Emberek 3 0
Összesen 26 24

Share | 
 Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
II. Macska
William Carxon
Hello Darling, Please call me
Hozzászólások száma : 32
Tollvonásainak száma : 30
I did...nothing!
2018-08-15, 09:42

The Boss  

Escape to the stars
Mondhatni már régóta itt vagyok hiszen fél év már egy fél örökkévalóság és elég jól kiismertem a várost hogy mit m erre találok és mit kerüljek el messze széles ívben. Megismerkedtem a falkaterületekkel is hogy melyik kié és nem igen bonyolódtam kommunikációba az itteniekkel, noha valószínűleg tudják hogy Alexel együtt érkeztek leopárdok is a városba. Engem nem érdekel, én jól el vagyok szűk körben is, nem idegen tőlem az érzés hogy nem tartozom sehová igazán. Alexel jó, de ő nem leopárd és néha jól esik elfészkelődni az ikrek és Nic mellett.
Most viszont éppen kifelé igyekszem a cirkuszból, mert már hülyét kapok a négy faltől ahová egy hétre száműztek. Mondjuk legalább kipörgettem az Assasin Creedet de most már nagyon mehetnékem van, bár nem tudom hogy hivatalosan mennyire mehetek éppen agy sem, erről elfelejtettek nyilatkozni.
Fekete farmer és fekete felső, edzőcipő kombót vettem fel és a hajam is csak átfésültem hogy álljon valahogy. Zsebre tettem a telefonom, kulcsom irataim és már mennék is. A második sarkon ütközöm bele az emlegetett vámpírba. Széles és ártatlan mosolyt villantok rá.
- Nahát, szia! - remélem ő még elhiszi hogy mennyire ártatlan is tudok lenni de... ehh, nem valószínű, már kiismert lassan.
- Hová igyekszel ennyire? - érdeklődöm és közelebb lépek, tudom hogy szereti a közelségünket, és én aztán semmi jónak nem vagyok az elrontója.

••
Vissza az elejére Go down
IV. Mestervámpír
Alexander
Hozzászólások száma : 290
Tollvonásainak száma : 261
Re: I did...nothing!
2018-08-19, 07:29

Időnként elgondolkozom azon, hogy akarom-e én ezt csinálni, vagy hogy egyáltalán, miért is teszem, de természetesen a pro és kontra listám végére mindig megvan az ok, csak hajlamos vagyok elfelejteni. Azonban túlnyomó többségében, mindig arra jutok, hogy az ok valahol a pénz, a hatalom körül forog, hogy meg tudjam védeni azokat, akik hozzám tartoznak. De be kell vallanom, hogy baromi nehéz mindezt egyedül intézni, mert ugyan Axelle már visszatért, neki egyelőre a sajátjaival kell törődnie, hogy megalkothassa a saját életét, amit elvettek tőle. Az elmúlt százötven évem akörül forgott, hogy őt szabaddá tegyem, viszont az akkor hozott döntéseim java részét nem lehet csak úgy sutba vágni, most hogy már kiszabadult, mert a show-nak mennie kell tovább.
De jó lenne, ha Nic már kiszabadulna végre a börtönből, legalább rendet tenne a leopárdok között, mert az itteniek…ahh inkább hagyjuk, gondolni sem akarok rá. Végül is lett hely, ahol futhatnak az enyéim is, mégha legtöbbjük nem hajlandó csatlakozni az itteniekhez. Valóban merőben más életstílust képviselnek, mint, amit Nic és mellettem megszoktak.  
Ráadásul még a nyakamba is akasztott egy kis bajkeverőt, akivel nem tudom, hogy mit kezdjek. Az ikrekkel annyival egyszerűbb volt minden. És lám csak falra kell festenem az ördögöt és meg is jelenik.
- Szép estét fiatalúr! Merre tartunk? – mert én a szobám felé, ő viszont, ha jól látom a ruházatából ítélve, ami több rajta most, mint a megszokott elfelé igyekszik. Pedig épphogy csak letelt a szobafogság.
- Mára végeztem. – azért felelek a kérdésére, ha már feltette, de jobban érdekel, hogy ő mit tervez. Hihetetlen, hogy képtelen megtanulni az alapokat, és már több mint fél év eltelt, mikor Nic szólt, hogy csatlakozik hozzánk egy leopárd is. Először örültem neki, hogy mivel a börtönből jön bizonyára erős egyed, de…inkább csak egy bajkeverő.
II. Macska
William Carxon
2018-08-21, 14:02

The Boss

Escape to the stars
Semmi kedvem a négy fal között ülni ha már egyszer kimehetek végre. Nem olyan rég csatlakoztam csak ide, Nicet régebb óta ismerem de nem mondhatnám hogy a szívem csücske, mégis... inkább ő lett volna az alfa mint az a másik... De nem, ő inkább Alexhez csatlakozott és valamiért hozott engem is ide a városba. Persze, megvoltak az első nehézségeim és Alexel is kellően bajszot akasztottunk. Persze hogy én húztam a rövidebbet és pár napon túl gyógyuló sérülésekkel. Meg ez az állandó szobafogság, mintha csak tinédzser lennék csak innen nem olyan egyszerű kiszökni és az első két próbálkozásom után két napig nyomtam az ágyat szóval inkább csak fennhangon morogtam a dolog ellen.
A sarkon futok bele Alexbe és rá is mosolygok, elővéve az egyik fogpasztareklám szerű mosolyom.
- Szép esténk van ez tény és való. Oh, hát csak ki a városba mert már elegem van a szobám látványából és mozogni szeretnék - válaszolok neki de nem teszem hozzá hogy miféle mozgásfajtára gondolok és hol. Azt nem kell tudnia egyenlőre.
- Az remek, akkor hagylak is pihenni, én már.. itt sem vagyok - araszolok el mellette látványosan, mert egyébként semmi bajom Alexel. Olyan otthon illata van sokszor és jó érzés a közelében lenni. Eddig nem ismertem olyan vámpírt aki a leopárdokat hívja.

••
IV. Mestervámpír
Alexander
2018-08-22, 19:12

Időnként elgondolkozom azon, hogy előző életemben nagyon-nagyon gonosz vámpír lehettem, még a mostaninál is sokkal gonoszabb, hogy ver engem a karma állandóan a bajkeverőkkel. Nem mondom, hogy mindegyik az, de ez a kis leopárd itt felettébb bosszantó tud lenni, ráadásul nincs tekintettel senki életére. Kíváncsi vagyok mikor fogja már fel, hogy nem csak a sajátjával játszik, hanem mindenkiével, aki hozzánk tartozik.
- Szóval mozogni szeretnél! – Szándékosan figyelmen kívül hagyom a mondat többi részét, mert nincs az az isten, hogy kiengedjem a cirkuszból, nagyon is jó helyen van itt, itt kevesebb bajt tud kavarni nekem, mint odakint.
- Dehogy, én mindent megteszek a leopárdokért, így érted is. – Ragadom vállon a fiút, és fordítom a másik irányba, hogy szépen visszavezessem a folyosón, de nem fordulok be a szobákhoz, hanem tovább viszem egy másik folyosóra, ahonnan az edzőterem nyílik.
-Akkor most edzek veled, hogy kielégíthessem a mozgásigényedet. – A kielégíthessem szót, olyan kéjesen mondom, amennyire csak tudom, de bizony most nagyon el fogom kenni a száját, nem azért, mert bajt okozott, hanem pusztán azért, hogy megelőzzem a bajt, amit okozni készült a puszta lélegzetvételeivel, mert képes rá, már biztos vagyok benne, hogy képes rá.
II. Macska
William Carxon
2018-08-24, 09:57

The Boss

Escape to the stars
Semmi kedvem a négy fal között ülni ha már egyszer kimehetek végre. Nem olyan rég csatlakoztam csak ide, Nicet régebb óta ismerem de nemSemmi kedvem itt rohadni továbbra is, így hát kifelé igyekszem a cirkuszból, de magamban bőszen káromkodom ahogy belefutok Alexbe. A legutolsó ember jelenleg akivel találkozni szerettem volna ma este. Mindenesetre megállok és udvarias csevegésbe kezdünk amitől már herótom van de nagyon mennék kifelé, és próbálom valahogy rövidre zárni a társalgást. Szürke szemeim ártatlanul pislognak rá.
- Odakint szeretnék mozogni, és mászkálni a városban - hangsúlyozom ki hogy még véletlen sem itt bent, és még véletlenül sem vele. Mert akkor sose jutok ki ha leragadok vele beszélgetni vagy szórakozni. Bár kétségtelen tehetséges szerető.
- Értem jelenleg az a legtöbb amit megtehetsz hogy utamra engedsz. Ugye nem tartanál vissza egy kilóméterhiányos cicát? - nyitom nagyra a szemeim, hiszen mindent bevetek a cél érdekében és ahogy átkarolja a vállam és elindítana a másik irányba, fürgén kibújok az öleléséből.
- Igazán kedves a felajánlásod, de ma már edzettem és én arraaaaa mennék. Szóval további szép estét - siklok el mellette egy gyönyörű manővérrel és bőszen remélem hogy nem erőszakoskodik, hanem csak rám hagyja és inkább megy ő is a saját dolgára, mert gondolom van neki éppen elég.

••
IV. Mestervámpír
Alexander
2018-08-26, 08:01

És már ellenkezik is, nem is számítottam másra. Azt hiszem el kell majd beszélgetnem Nicky-vel, hogy rendben, hogy leopárdokat hoz nekem, de azért időnként feltehetné a szűrő szemüvegét, vagy szűrős orrát, hogy kiválogassa, kiket is küldd a nyakamra.
- Jaj dehogy szeretnél – közlöm vele mosolyogva, de az nagyon nem igazi mosoly, sokkal inkább leplezése egy vicsornak, mert ha nem teszem, akkor lehet, hogy visszakézből, akkor pofont keverek le neki, hogy megmozdulni nem lesz képes, nemhogy futkározni.
- Remek futópad van lent az edzőteremben. Majd én leszek az edződ. – villannak a szemeim, ahogy ezt közlöm velem még mindig mosolyogva, de még én is érzem, hogy a tekintetem elárulja, úgy meg fogom futtatni, hogy a futás lehetőségét sem fogja majd említeni előttem még egyszer, mert még a nyelve is lógni fog.
- Nagyon is szép estém lesz! – Jelentem ki, és ahogy fordul el előttem, elég csak kinyújtanom a karomat, hogy a kezem landoljon a tarkóján és jó erősen rámarkoljak.
- Most pedig megyünk lefele. – Nem finomkodok, bár szerencsétlenségemre, még nem sikerült rájönnöm, hogyan is kellene őt szófogadásra bírnom, mert amilyen mázlim van még ezt is élvezi. Vagy leginkább ezt élvezi. Ilyen furcsa leopárddal még életemben nem találkoztam, sokkal jobban beillene hiénának, ami azt illeti a város urának szörnyrésze, Amber bizonyára oda-meg vissza lenne kétszer is, az ötlettől, hogy hozzá tartozzon. Még az is lehet, hogy felajánlom őt, hátha meg tudná nevelni. Vagy csak kérjek tőle tanácsot?
Picit lejjebb nyomom Williamat a föld felé, hogy meg kelljen görnyednie, ahogy haladunk az épület mélye felé, de stabilan fogom a tarkóját.  
II. Macska
William Carxon
2018-08-28, 19:07

To: The Boss  

Escape to the stars

Tiltakozom a tervei ellen, mert akármi is legyen az nem áll szándékomban részt venni benne, de úgy tűnik ez is olyan mintha a falnak mondanám, mert nem igazán hallja meg, vagy legalábbis elengedi a füle mellett aminek nem örülök. Nincs kedvem a Cirkuszban maradni, mert már eleget bámultam a négy falat és kimennék a városba most hogy letelt a bünti időm. Gyakorlatilag szerintem már csak éppen hogy rácsokat nem szerelnek az ajtómre, és nem lenne másabb mint a dutyi. Ott se volt sok mozgásterem, bár sajnos rohadtam ott egy darabig, de szereztem pár havert is. Nem törtek be.
- De nem akarok futni Alex! Már edzettem ma, mert valaki kitalálta hogy mindenkinek kondizni kell hogy jobb erőnlétünk legyen - hiszen az a valaki Alex volt, és mint kiderült a kikötés rám vonatkozott leginkább. Ha lemozgatom magam, akkor nem keverek bajt véleménye szerint. Hát, még nem ismer eléggé azt hiszem.
- Tudom, ismerem a felszerelést - sóhajtok fel, mint aki a halálán van és próbálok elsurranni mellette remélve hogy hagyni fog menni de miért is lenne szerencsém?! A tarkómra markol, és nyögve torpanok meg de pár pillanatig ellenállok, hátha elenged de.... Maga felé húz és fordít és majdnem elbotlok ahogy irányt változtatunk és lenyom a tarkómnál fogva. A hajam fele az arcomban landol.
- Alex.... - tiltakozom bőszen a bánásmód ellen, hiszen kivételesen meg se mozdultam egész nap, és nem vagyok bezárva.
- Nem csináltam semmit, hallod? Végre letelt a szobafogság amire ítéltél, ki akarok menni.... - panaszkodom, hiszen szépen letöltöttem, hogy nehogy több legyen a kelleténél, és már mehetnékem van. Nyögve haladok vele lefelé.

••
IV. Mestervámpír
Alexander
2018-08-30, 07:22

Más nem is hiányozna az életemből, minthogy elkapják valamelyik leopárdot, azért mert valami hülyeséget csinál. Arról nem beszélve, hogy záros határidőn belül kivégeznék őket, a hírnevemen csorba esne, ráadásul még Abellel is számolnom kellene.
- Így van William, mindenkinek kondizni kell, és, ha a jövő héten Nicky megérkezik, akkor a kiképzések is újra megkezdődnek a leopárdkölyköknek. – folytatom a mondatát, bár én nem olyan nyafogó hangnemben, mint ő nyivákol itt nekem.
- Annál jobb, legalább nem kell bemutatnom neked..- kapom el a nyakát, és fordítom a helyes irányba, mert bizony nem hagyja el ezt a helyet, majd legközelebb akkor, amikor költözünk.
- Záros határidőn belül elköltözünk, majd akkor kimehetsz az udvarra friss levegőt szívni, de addig szépen itt maradsz bent. Azt a pár napot pedig te is ki fogod bírni idebent. – Ostobaság lenne utcára engedni. Borzasztó egy természete van, és erre még rá is tesz általában egy vagy két lapáttal.
- William…- utánzom le a nyávogó hanglejtést, amit tiltakozásnak szán. De engem a legkisebb mértékig sem hat meg vele.  
- Tekintsd megelőzésnek, hogy ne is csinálhass semmit se! – vetem oda, és szó szerint belököm az edzőterem ajtaján. Csak két alak lézeng ott, de nekik búcsút veszünk, mert biccentek, hogy innen bizony most távozzanak.
II. Macska
William Carxon
2018-08-31, 10:51

Escape to the stars

Egészen jól kiismertem a várost már hogy tudjam, mikor mire figyeljek oda hogy ne kapjanak el. Nem akarok visszakerülni a rácsok mögé, így is éppen eleget érzek magam körül. Nem tudom mi a isten fasza vezérelte Nickyt hogy ide küldjön Alexhez. Bár... tény hogy viszonylag kényelmes az élet mellette, de azért sok a szabály és nem mindenhez fűlik a fogam.
- Miiiiiiiiiiii?! - hörrenek fel ahogy Nicky nevét hallom meg és még tiltakozni is elfelejtek egy két másodpercre hogy csak úgy vonszoljon a kondi felé. Persze. Nicky büntetése is letelik lassan és szabadul ezek szerint és hova máshová jönne mint ide. Nem akarom. Az pokol lesz. Bár tény hogy a sitten is rám szállt, és figyelt rám de keményen hajtott is, és szép kockákat sikerült kidolgoznom a hasamon és a karjaimon. Előtte se volt pocakom igazán de így meg pláne nem.
Mire feleszmélek már az edzőterem bejáratánál járunk és kézzel lábbal kapálózni kezdek a bánásmód ellen.
- De ma már megcsináltam a másfél órás edzésem! - tekergek hogy engedjen el, és kis híján beesek a helyiségbe ahol ketten lézengenek.
- Költözni fogunk? Hová? - lepődök meg.
- De ez így rohadtul nem igazságos hogy nem is csináltam semmit. Nem vagyok büntiben se már - ragaszkodom az igazamhoz de végül is ha költözünk akkor össze kell pakolom a nagy utazótáskám és a technikai eszközeim. Két doboz plusz ruhák és kész vagyok. Nincs sok cuccom, legalábbis nem ragaszkodom mindenhez foggal körömmel.
- A városon belül maradunk? - kérdezem ahogy durcásan leülök a tatami szélére.

••
IV. Mestervámpír
Alexander
2018-08-31, 16:53

Ohh igen, én már alig várom, hogy megérkezzen, mert ez így már nagyon nem állapot. Nem mondom hogy minden alkalommal, és tény, hogy én is ludas vagyok benne, mert hagyom magam elcsábítani általuk, mert időnként annyira édesek, hogy nem lehet ellenállni nekik, olyan cuki cicák, hogy a vámpír legszívesebben megzabálná őket. Na, elég, most mindjárt magamat csábítom el általuk, hogy csak a cuki énjükre gondolok, pedig nem szabad. Williamnek meg kell tanulna, hogy mit lehet és mit nem, ehhez pedig drasztikus módszerek kellenek.
- Nem baj, ha megcsináltad, sosem árt még egy kis edzés. Jó formában tart, és segít, hogy ne veszítsd el az önkontrollt a cicád felett, mert minél többet edzel, annál kitartóbbá válsz. Ez is jó példája lesz a kitartásod erősítésének. – meg annak, hogy szem előtt marad, ez a fenemód bosszantó mégis valahol édes kiscica.
- A város szélére, már rég megvettem az épületet, de most készültek el vele. – Teljesen figyelmen kívül tudom már tartani a tiltakozását, még csak a fülem botját sem mozdítom rá, ahogy közli, az igazságtalanság miatt érzett háborgását, de mintha nem mondott semmit. Nagyon jól megy a hagyjuk figyelmen kívül, amit nem akarunk meghallani.
- Persze, hogy városon belül. Abel Milai a város ura és én neki tettem le az esküt, szóval itt maradunk, csak a saját fészkünkben. Tartozik hozzá egy nagy erdős rész,meg udvar, hátul és van egy anfiteátrum is, azaz belső udvar, nagy medencével. Szerintem tetszeni fog a cicáknak.- Én legalábbis nagyon meg vagyok elégedve az épülettel. A megfelelő helyeken, ahol szükséges kellően világos nekik, és sötét a vámpíroknak nekünk. Ez ugye a pince rendszer, ami szintén elég nagyra lett kialakítva.  
II. Macska
William Carxon
2018-09-12, 11:25

Escape to the stars

Az edzőterem a legutolsó hely ahol lenni akarok, hiszen ma már lefutottam a kilómétereim és a többi gépen is aktívan kivettem a részem a mozgásból és már le is zuhanyoztam hogy tiszta és jó illatú legyek, erre most megint kezdhetném előlről? Nem hiszem hogy nincs ennél jobb dolga, mint engem lerángatni a föld alá.
Az edző teremben alig vannak, és azok is lassan elmenekülnek, mert tartanak Alextől. Vagy nem tudom miért.
- Tudom mire jó az edzés, és szoktam is. Heti háromszor hosszú programot, kétszer pedig rövidet csinálok, és mára már megvolt a rövidem. Holnap jön a hosszú blokk - magyarázom ahogy tüntetően leülök a tatami szélére, jelezve nem áll szándékomban edzeni és megmoccanni. Az egész itt létem igazságtalan, mert nem csináltam semmit. Türelmesen letöltöttem a szobafogságom, és nem igazán.
- Áh értem. Gondolom ebben a pár napban pakolni kéne. Bár nekem nincs sok pakolnivalóm, szóval hamar kész leszek vele - és emiatt nem értem miért nem mehetnék ki a városba. Nem turkálok mások cuccaiba és Nicky is már az új helyre jön akkor, és amilyen szerencsém van... szomszédos szobánk lesz.
- Jól hangzik. Miért költözünk el? Nem érzed itt jól magad? - kérdezem, hiszen ez eléggé kzözponti hely és jól is védett hiszen maga a város ura is itt tanyázik, egyszer kétszer már láttam és nem tudtam eldönteni hogy szimpatikus vagy sem. Elheveredek a szőnyegen.

••
IV. Mestervámpír
Alexander
2018-09-16, 12:58

Csípőre teszem a kezem, ahogy az edzőterembe érünk, és úgy nézek rá, szigorú tekintettel. Bár valahol azért sajnálom szegényt, mert szívem szerint nagyon szívesen kiengedném én magam is, hogy randalírozzon kedvére, de azzal sajnos mindannyiunk halálát előidézhető, ez pedig nem lehet opció.
- Szóval a mai edzésterv már megvolt? – ezt csupán költői kérdésnek szánom, hiszen elsőre is hallottam, hogy mit mondott, nem vagyok süket vagy gyengeelméjűk, csupán gondolkodási időnek szánom, hogy akkor mit tegyek vele. Sajnos ki nem mehet, legalábbis egyedül biztos, hogy nem.
- Pár napon belül, úgyhogy gyere segítek összepakolni, és megrendeljük a netről, hogy miket szeretnél az új szobádba. – Ez is egy program és legalább itthonról is tudjuk intézni. Damon hamarosan úgyis kialussza magát, és akkor tud rá is figyelni, vagy JJ érkezik vissza az útjáról, egyre megy, csak ne legyenek szabadlábon a kölykök.
- Itt is mindenünk megvan, egyet kivéve, és a teljes szabadság. – Aztán oldalra billentem a fejem, mert végül is még valami hiányzik. – Jobban mondva kettőt, és az a ti levegőzésetek, és szabadban való futkározásotok. A villához tartozik egy erdő is, amibe elhelyeztünk vadakat, azokra bármikor szabadon vadászhattok majd.  – És ezzel a végszóval megindulok, hogy akkor a továbbiakban a szobájában folytassuk ezt a beszélgetést.
- Van bármi extra, amire igényt tartasz a szobádban? – gondolok itt a nehezebben beszerezhető dolgokra, mert akkor rá kell állítanom valakit, hogy megkeresse, hogy mielőbb megérkezzen az is.
II. Macska
William Carxon
2018-09-19, 09:04

Escape to the stars

Kissé felvont szemöldökkel nézek rá, ahogy a szőnyegen ülök/fekszek mikor mit, mert sehogy sem jó. Már csak eleve az hogy itt vagyok, holott egy órája tudtam le az edzést oda vissza becsületesen. Ezt komolyan veszem, mert Nicky belém verte hogy ne lustálkodjam el, és egy idő után a mindennapok része lett, mint az evés vagy az alvás. Meg hát lásuk be, a sitten nincs sok minden, amit csinálni lehet és a fegyencedzés az egyik legjobb módja az idő eltöltésének.
- Igen, megvolt. Csak háromszor mondtam el eddig - sóhajtok fel, hiszen reményeim szerint érthető nyelven beszélek, nem valami mandarin nyelvjárásban. Bár most már erősen kételkedek benne.
- Össze tudok pakolni egyedül is, de ha ragaszkodsz hozzá... - hagyom rá és felkelek, leporolom magam és kinyújtózom. Elindulunk vissza, bár nem értem akkor minek jöttünk ide. Tökre logikátlan az egész, de azért visszamegyek vele ha már ennyire nem akar elengedni és végül is a költözés az jó dolog.
- Mekkora lesz a szobám? Milyen méretekben gondolkodjak ha rendelnék valamit? - kérdezem mert egy nagyobb szobába azért kényelmes kis gamer kuckót lehete csinálni. Végül is szeretek játszani és szinte mindent online intézek és a laptopom nyúzom is rendesen. De a gamer gép sokkal erősebb mindig.
- Hm, az remekül hangzik. Szeretek vadászni. Kíváncsi vagyok a helyre, elmondás alapján jó lehet - lépek be a szobámba ami nem túl rumlis, csak egy két ruhadarab van szétdobálva, meg az ágy összeugrálva. Egyébként viszonylagos rend van egy bögre árválkodik az éjjeliasztalon.
- Milyen extrára gondolsz? Ha van benne franciaágy és saját zuhanyzó akkor már bőven jó. Bár egy gamer sarok jó lenne, de az nem hiszem hogy olyan extra lenne - huppanok le az ágyamra és onnan pislogok fel rá. Mit pakoljak, nem akarok pakolni.
A szekrény aljából előveszem a nagy utazó táskámat, amibe mindent bele tudok sűríteni és két nagy doboz is van valahol.

••
IV. Mestervámpír
Alexander
2018-09-29, 08:47

Az epés megjegyzését, olyan könnyedén engedem el a fülem mellett, mintha csak a szellő fújta volna arrafelé. Egyébként is kissé máshol járnak most a gondolataim, és nem tudok ilyenekkel foglalatoskodni, vagy inkább nem akarok. Ez is egy lehetőség, és sosem kizárt, mert általában a hangulatomtól függ, hogy hajlandó vagyok-e belemenni az ilyen játékokba, vagy sem. De most az utóbbi opció van. Nem vagyok rá hajlandó.
- Hát persze, hogy egyedül is megy. Azért csak válasszuk ki, amiket szeretnél. – felelem neki már útközben, ahogy kinyitom az edzőterem ajtaját előtte.
- Majd akkor eldöntjük melyik lesz a szobád, ha megtudtam, hogy miket készülsz belehelyezni. Az ikreké például nem túl nagy, csak a szokásos dolgokkal van felszerelve, de nekik egy laptop általában tökéletesen megteszi. – Ahogy egyébként nekem is, értek ugyan a computerekhez, de nem olyan nagy mértékben, hogy valami extra gépre legyen szükségem. Nem is igazán tudnám mire használni, ami azt illeti, csak az alapok vannak meg.
- Mindenkinek van saját fürdőszobája, úgyhogy azt hiszem ez a kívánságod könnyedén teljesíthető. – körbe pillanatok a szobájában, teljesen olyan, mintha csak vendég lenne itt, és egyáltalán nem igazán tűnik úgy a szoba, mintha rendesen belakta volna, hogy otthon érzi magát.  Az én szobám is valami hasonló jelenleg, de én tudtam, hogy csak rövidtávra tervezünk, amíg elkészül a saját otthonunk. Viszont sok mindent kellett átalakítani, hogy biztonságos legyen, az pedig időbe került.
- Jó persze gamer sarkot is kaphatsz. – felelem bólintva, nem túl nagy meggyőződéssel, mert az én lelki szemeim előtt megjelenik egy olyan sarok a szobában, amit a gyerekeknek szoktunk csinálni, tele kisautókkal, meg építőkockákkal. A fenének kell neki ilyen? Ráncolódik is a szemöldököm rendesen a gondolatra. De hát kinek mi az álma.
II. Macska
William Carxon
2018-09-30, 20:00

Escape to the stars

Nyelvet nyújtok rá, ahogy látványosan nem foglalkozik azzal hogy minek is kellett ide lejönnünk, ha egyszer semmi kedvem nincs edzeni, és láthatóan neki sincs. Még hogy az öreg vámpírok kiszámíthatóak és nyugodtak. Aha, persze. Ki olvasta és melyik mesében?
Mindenesetre felkelek, és elindulok, mert érzem hogy úgysem hagyna békén és kihasználom hogy kommunikatív állapotban van és legalább egy kicsit beszélgetünk is. Ha már ki nem mehetek a jelek szerint, bár nem vagyok már büntiben sem. Nyavalyás vérszívó dög.
- Túl sok mindent nem. Nem nagyok az igényem, bár ha ott is be akarsz zárni minden második héten átgondolom hogy kérek bele egy komplett konyhát is - sóhajtok fel, mert a kijárás is csak a konyháig volt engedélyezve, hogy éhen ne haljak. Azt mégse várhattam el persze hogy valaki idehozza a kajámat. Még csak az kellett volna, meg rácsok és tiszta börtön feeling.
- Na igen, laptopom nekem is van és jól is húzza a belét, bár azárt nem egy Acer Predator... Na az.... az a laptop - sóhajtok fel epekedve. Igazi gamer laptop, pillanatok alatt betölt minden és a képernyője is csodálatosan szembarát. Csak az ára nem épp pénztárcakímélő.
- Úúúúúúúú, az nagyon jóóóóó. Mit nem adnék egy jó kis sarokkádért, bár mondjuk.... mindegy a zuhanyfülkével sincs semmi bajom amúgy - merengek el ahogy lassan benyitok a szobámba amit nekem neveztek ki amikor idejöttem. Semmi extra és nincs nagy kupi sem, de nem is igazán személyes, vagy otthonos. Csak egy szoba.
Letelepszem az ágy szélére, és az előhalászott utazótáskára pillantok. Hamar kész leszek a pakolással és egy kis sóhajtással konstalálom hogy bár sok cuccom van, mind elfér ebben. Valahol siralmas hogy még itt sem sikerült berendezkednem.
- Komolyan? De jóóóóóó! ODa kell majd íróasztal, két széles monitor egy bőrfotel... - sorolom fel mi minden kellene, és szerintem megértheti hogy számtech kuckó lesz az. Jó lenne egy igazi szoba, ami nem csak ilyen átmeneti, bár soha nem volt igazán reményem ilyenre. Rengeteg időt töltöttem úton, itt ott megszállva és ez a szoba is ezt mutathatja.
- Mikor költözünk? Mennyi ruhát hagyjak kint? - kérdezem, ahogy bekapcsolom a laptopot hogy szobát tervezhessünk. Meg online áruházakat nézegessünk.

••
IV. Mestervámpír
Alexander
2018-10-13, 09:05

Csak néha – néha pillantok rá, egyébként tényleg máshol járok. Egy interjún, amit nem olyan régen adtam. Az az átkozott dagadt dög minden mondatomat megpróbálta kiforgatni, amit nyájasan szóvá is tettem neki, amitől azért sikerült némileg zavarba hozni, ám mégis valahogy nem jó előérzetem van ezzel kapcsolatban, ellenben William kérdéseire készséggel válaszolgatok, ha eljut az agyamig is, amit feltesz.
- Két konyha is van az épületben. Egyébként, mint mondtam nagy szabad terület tartozik hozzá, azon szabadon tudsz bóklászni. – már amennyire az őrök persze engedik. Nem élhetünk védtelenül, mert minden támadásra fel kellett készülni, úgyhogy igen biztonságiak is vannak szép számmal.
- Rendben, akkor kapsz egy olyat. – Bármilyen is legyen, bár biztosra veszem, hogy nem úgy néz ki, mint egy dinoszaurusz mégsem tudom kiverni a fejemből a képet, hogy a laptop teteje egy T- rex-el van díszítve, és karmán kell megnyomni egy gombot, ahhoz, hogy fel tudd nyitni a laptopot, de majd ő biztosan tudja, hogy mit is szeretne pontosan.  
- Ühüm, akkor sarkokkád. – hagyom rá a dolgot, nekem tényleg igazán édes mindegy, hogy milyet szeretne, akkor olyat szereltetünk be. Az alapok már úgyis mindenhol állnak, ezt egy nap alatt meg tudják csinálni, úgyhogy biztos nem okoz gondot, hogy készen legyünk vele a költözés napjára.
- Nem szeretnél inkább a hálószobád mellé egy dolgozószobát? – ráncolom a szemöldököm, ahogy leírja, hogy mit is szeretne az úgy nevezett gamersarkába. Tehát mégsem építőkockák lesznek. Jó, mert aggódtam, hogy újabb ifjú jövevénnyel gyarapodnánk, arra pedig most igazán nincs időm. A többi felnőtt leopárdnak meg bőven elég, most a tinédzserekkel foglalatoskodni. Hogy is szól a mondás? Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond? Teljesen igaz.
- Úgy egy hetit elég lesz szerintem. De ha ez az összes holmid, akkor ruhákat is nézhetünk a neten, hogy feltuningoljuk a ruhakészleteidet, és már várjanak rád, az új szobádban. – Milyen satnya kis csomag. Bezzeg az én ruháim egy egészé szobát elfoglalnak még itt is, és egyre csak gyarapszanak.
II. Macska
William Carxon
2018-10-13, 12:35

Escape to the stars

Visszasétálunk a szobámig, ahonnan nem rég elindultam abban a reményben hogy némi szabadságot érek el, és kószálhatok a városban. Alapvetően tetszik ez a város, sok lehetőség adódik hogy szórakozhassak és sok helyen még a rejtett szobákba is be tudok jutni hogy pókerezzek kicsit mert jó hamiskártyás vagyok. Tehetséges trükkmester ahogy mondaná Nick és néha még az ő bajsza is megrándult amikor gyakoroltam.
- Nem azon van a hangsúly, de mindegy. Legalább nem fogok éhen halni. Nem akarod megmutatni a helyet? - akkor is legalább a felszínen lennénk. Kezdem unni hogy a föld alá vagyok száműzve, főleg hogy kb két hétig megint nem ért napfény. És csak az edzőteremig mehettem, mert az fontos, bár meg tudtam volna oldani amúgy is a fegyencedzés módszerrel ahogy eddig is éltem odabent.
A kijelentésére megtorpanok egy kicsit amikor közli hogy kapok egy Predatort.
- Most... komolyan? Egy Acer Predatort? - nyílik nagyra a szemem, hiszen az olyan gép amiről mindig is csak álmodtam. Alig hiszem el, és kell egy két másodperc hogy megint elinduljak és a szobámba érjek én is.
- Jóóó. Előre látom hogy imádni fogom. A sarokkád kényelmes és elegáns - mosolyodom el mert azzal hogy beleszólhatok a szoba elkészülésébe valahogy mégis személyesebb lesz egy kicsit. Talán otthonosnak is fogom tartani végre.
- Dolgozószobát? Lehet olyanom ami a szobámból nyílik? És oda berakni minden ilyesmit? - csodálkozom el ahogy lerakom a cuccaim az ágyra és bekapcsolom a gépem, de Alexnek is hagyok helyet hogy ő is leülhessen. Rendezett macska vagyok, mert a sitten is rendet kellett tartani. Azért fél év kőkemény edzése meglátszik, mert kicsit kipattintottam magam.
- Akkor inkább nem is kezdek bele a csomagolásba, mert nem sok értelme lenne. Hm, ahha, közel ez az összes, de előnyömre válik hogy mindig elég mobilis voltam ha éppen odébb kellett állnom valahonnan. Szoktam online rendelni ruhákat, szerencsére konfekció méret vagyok - bár nem érzem mindig olyan fontosnak az öltözködést. Nincs sok ruhám, de sokféle képp tudom őket variálni. Nekem ez a fontos, mert így legalább nem kell egy fél ruhásboltot magammal hordani de az új ruhák rendelése is vonzó.
- Hm, nem tudom szerintem már így is kinullázom a keretem a predatorral és a sarokkádammal meg dolgozószobámmal.. - pillantok a vámpírra ahogy az ágyamon odahúzom a laptopot, és pár kattints után már szörfözök is a böngészőben. Elég rutinosan, jó érzékem van a gépekhez, ezt Nicky is forszírozta már hogy jó programozó lennék ha kicsit összeszedném magam. Remélem Alexnek még nem mondta, mert könnyen egy képzésen találhatom magam ha nem figyelek. Mondjuk van egy jó, de oda szinte lehetetlen bekerülni.

••
IV. Mestervámpír
Alexander
2018-10-24, 09:14

Ahogy beléptünk a szobába, és körbepillantottam, utána megállapodik a tekintetem William, karcsú, izmos alakján, és végigmérem, megállapodva a szemein.
- Ne légy türelmetlen! Pár nap és költözünk, majd akkor meglátod. – hiszen most már tényleg csak idő kérdése, hogy birtokba vehessük teljesen, és belakhassuk a kúriát, és ezután otthonunknak hívhassuk. Mert mondjon bárki, bármit, az otthon nagyon is fontos, szükséges, hogy mindig legyen hova hazamenni, ahol várnak rád.
- Drága kiscica, eddig is kaphattál volna, ha kérsz. – Nyílt titok, hogy a cicáim szinte mindent megkaphatnak. Szinte! mindent! Mert Xylia biztos nem fog motort kapni, bármennyire is ácsingózik rá, túlságosan veszélyes szerintem.
- Ennek örülök. – már annak, hogy imádni fogja, mert feltehetőleg sokáig maradunk még a városban, és azt akarom, hogy jól érezzék magukat itt.
- Persze, hogy lehet, elég nagy terület, és van hát nem emlékszem pontosan hány hálószobája, de sok, és jó elférünk majd, mindenkinek lesz magánszférája. – meg természetesen több közös tér is, ahol találkozni lehet a többiekkel, ha társaságra vágyunk.  
- Tudod, ha egy egész gardóbnyi ruhád van, attól még lehetsz mobilis. Maximum nem viszed  magaddal az összest, viszont tudsz belőlük válogatni. – Nekem is mindig sok ruhám volt, és nem tartottam meg mindet, még csak az kellene, hogy a régi harisnyáim a szekrényemben sorakozzanak. Teremtőm, mennyire gyűlöltem az akkori divatot, és mennyire viszketett.
Felnevetek a mondatára, hiszen egészen aranyos így, és még ártatlannak is tűnik, mint a filmekben, amikor az anyuka azt mondja a kisfiúnak, hogy vagy a nyalóka vagy a csoki, mert csak egyikre van keret.
- Nos, mivel ez az otthonunk lesz, ezért mindenkinek akkora a kerete, amekkorára  szüksége van. – Aztán már kattintgat is, és olyan gyorsan csinálja, hogy időm nincs követni a kattintgatását, pedig vámpír vagyok, jól átlátom a gyors mozdulatokat, de csak klick-klick-klick, és már nem is ott vagyunk, ahol az előbb.
II. Macska
William Carxon
2018-10-24, 13:43

Escape to the stars

Semmi extra nincs a szobámba, és ha nem lennének itt a ruháim meg a laptopom nem is biztos hog látszódna hogy lakója van. Csak egy szoba, nem igazán érzem magaménak mint ahogy eddig semmit. Megszoktam hogy jövök megye és sehol nem töltök huzamosabb időt, így felesleges berendezkedni hosszú távra.
Érzem Alex pillantását magamon és nem tagadom van is mit nézni mert ha másra nem, erre jó volt az a fél év.
- Ahh pedig elvihettél volna háztűznézőbe, most meg fog ölni a kíváncsiság addig - mosolyodom el, és inkább nem is pakolok, csak magam elé húzom a laptopot és fürgén beizzítom hogy meg mutogassak ezt azt.
- Hát jó, de eddig nem került szóba és így is teljesen elkényeztetsz már - pillantok rá szürke szemeimmel, ahogy belogolok a masinába és böngészőt nyitok. A bálnát, mert azt jobban szeretem mint a hagyományosakat és kevesebben is ismerik, nincs annyira leterhelve.
- Hm, ez is igaz. Bár sosem volt annyi ruhám hogy egy gardrób kelljen mellé hogy el tudjam őket tárolni - vonom meg könnyedén a vállam hiszen ha menni kellett akkor kevesebb cuccot kellett cipelni és elpakolni. Jószerével alig van saját cuccom, és azok mind elférnek egy hatalmas bőröndben. Valahol, kicsit szomorú.
Arra hogy annyi keretünk van amennyit szeretnénk felcsillan a szemem, és helyből ugrok rá az ágyra döntve cicásan. Hálásan, hiszen soha senki nem áldozott még rám ennyi pénzt mint most ő teszi. Végül eleresztem a macskaölelésből és megmutatom neki milyen az a predator gép.
- Hm, akkor dresslily-t is meglátogatom ott vannak nagyon jó cuccok. Mármint amik nekem jók, mert én szeretem ezt a stílust de... - közben folyamatosan jár a kezem, és lapozom a füleket. Az egyiken csak egy halom kód van, amit próbálok működésre bírni de Alexnek úgy hathat mintha valami krikszkrakszos varázsige lenne. Meg photoshop. Újabban az is érdekel, és már egészen élhető dolgokat tudok belőle kihozni.
- Azt hiszem még azt se fogom bánni hogy Nicky visszajön legalább kipörgethetem nyugiban a Witchert.. - sóhajtok fel, hiszen most sok olyasmit is megcsinálok amit amúgy nem nekem kellene elsősorban, főleg a Black Velvetnek. Honlap karbantartás, tartalom frissítése amik meg is vannak nyitva. Remélem nem látta!

••
IV. Mestervámpír
Alexander
2018-11-07, 10:39

Ahogy látom nem csak én nem éreztem otthonosan magam így, bár meg kell hagyni, hogy Abel nem rossz vendéglátó, de valahogy mégsem volt az igazi itt.
Meg kell mosolyognom, hiszen nagyon is emlékeztetet engem Damonra, bár ő még mindig csípősebb volt annak idején, mint Will. Ő csak szófogadatlan, viszont kevésbé szemtelen, bár ezt neki nem kell tudnia, nehogy még kapva-kapjon az alkalmon, és úgy gondolja, hogy ha anno másnak lehetett, akkor neki is szabadjon.
- Legalább fejleszted egy kicsit a türelmedet! – mert azt sem árt egyébként. Hogy saját magától vagy esetleg a leopárdja teszi türelmetlenebbé, mindent azonnal most akar tudnivá arról fogalmam sincsen.
- Miért nem kérdezted meg a többieket? Biztos elmondták volna, hogy csak kérni kell, és ha nem veszélyezteti az életeteket, akkor általában megkapjátok, amire szükségetek van. Persze, azért ne gondolj nagyobb dolgokra, mert se magánrepülőt se hasonlót nem veszek nektek. – Pont elég, ha nekem van, ellenben arra is lerakhatják a jogosítványt, ami egyébként nem árt majd nekik, legalábbis helikopterre nekem is van.
- Pedig rád férne némi változtatás, mert ahogy elnézem a bőrkabátod, már nem mai darab és eléggé meg van kopva. – pillantok fel a szekrény résnyire nyitott ajtajára, ahol az ominózus darab épp pihen.
- Nyugodtan válogass abból is többet, hogy tudd cserélgetni őket. – Ruhából szerintem sosem elég, főleg, ha meg is akarsz jelenni valahol, arról nem beszélve, hogy mivel nekem elég sokat kell szerepelnem, óhatatlan, hogy előbb vagy utóbb lencsevégre kapjanak minket együtt. Ez igaz bármelyik leopárdra vagy vámpírra, aki hozzám tartozik. Így nem engedhetik meg maguknak, hogy szakadt ruhákban járjanak, mert én sem engedhetem meg.
És ahogy ezen elmélkedem, bár mindössze pár másodperc az egész, mégis váratlanul rám támad. Nem mintha nem tudnám gyorsabban kitörni a nyakát, de jobb szeretem megvárni, míg biztos lehetek benne, hogy igazi támadás, bár attól a vállaim még befeszülnek, hogy ugrásra kész legyek, de csak egy nagy cicás ölelést kapok hálából, és mosolyogni kezdek, nem gondoltam volna, hogy ennyivel örömet lehet neki szerezni.
- Ahh, nagyon szép laptop! – hát ezt körülbelül mind hozzá tudtam fűzni a kinézetéhez, bár még ez is hazugság, mert nincs benne semmi elegáns vonalvezetés, semmi letisztult forma, szögletes, durva, és bazinagy. De ha neki ez kell, akkor ez kell, ebbe nem szólok bele.
- Mi? – Ebből meg annyit értettem, hogy jó lesz, ha Nicky visszatér közénk, ami igaz is, de nem tudom mit jelent kipörgetni a Witchert. Mi az a Witcher?
- Ő segít majd benne? – nézek rá kérdőn, bár lehet, hogy a kérdőjelek hada eddig is ott villogott a fejem körül, mint abban a mesében, amit múltkor néztek az ikrek és ilyen fura figurák rohangásztak benne.
II. Macska
William Carxon
2018-11-08, 09:59

Escape to the stars

Valahol megnyugtató hogy nem csak én nem érzem magam ennyire otthonosan, hanem ő sem. Ahogy észrevettem az ikreknek nem sok gondja van ezzel, és háromszor annyi ideje vannak itt mint én. Valahogy nem sikerült ellazulnom teljesen és még bennem van egy kicsit az is hogy kevés cucc, mobilitás és ha menni kell, akkor menni kell.
- Türelmes vagyok én, nem arról van szó, csak kíváncsi lettem hogy hová fogunk menni - mosolyodom el könnyedén ahogy az ágyon ülve rákeresek a predatorra is, meg a dresslily-t is behozom. OTt vannak bekendvencelt dolgok már, meg a sima boltokban is sok jó cucc szokott lenni, és egy két elegánsabb darabom is van.
- Valahogy nem került szóba hogy ilyen egyszerűen megy minden. Nem kell kocsi, elég ha van egy pull amit néha elvihetek, mert amúgy van jogsim - még kéz alatt tettem le, de eddig mindenhol elfogadták és nem kötöttek bele. Épp csak... nem vezettem le a kötelező kilómétereket, hanem csak aláírták és nyilvántartásba vették.
- Igen, egy kicsit már kopott, de szeretem mert jó kényelmes és jól néz ki még így is. Látszik rajta hogy sokat hordom - pillantok az ott lógó darabra és elmosolyodom hogy mennyi mindent lehet. Nicky nem tudom miért küldött ide, de Alex igazán macskaszerető, és kényeztető.
- Ahha. Szóval melletted mindig jól kell kinézni? De hát én nem is jelenek meg veled sehol, mert az ikrekkel mész mindig - húzom fel a szemöldököm, de ettől függetlenül meg fogom rendelgetni amiket kinéztem és elmegyek vásárolni is.
Felvigyorgok Alexre ahogy eldöntöm az ágyon és macskaölelésben részesítem. Sosem volt senki aki így kényeztetett volna és most ez eléggé új élmény.
- Ugye? Nem is a külleme az ami számít mert egy szörnyeteg, de a teljesítménye.... - lelkesedek még egy sort neki ahogy mutogatom, és aztán megállok kicsit hogy válaszoljak.
- Nem dehogy. Nicky szerint a játék hülyeség. A Witcher egy videójáték, amit szívesen játszok és most hogy Nicky ideér, végre lesz időm rá mert nem nekem kell programoznom a Velvet meg a BB wedoldalát sem - mosolyodok el, ahogy megmutatom neki az admin felületet amit most átmenetileg én kezelek.

••
IV. Mestervámpír
Alexander
2018-12-03, 10:36

Aprócska mosoly játszik a szám szegletében, a válaszára, mert már van is rá egy frappánsam.
- Aki kíváncsi hamar megöregszik, és akkor ráncos leszel. – Bár lehet, hogy ez nem hatja meg, egyébként én is kíváncsi fajta vagyok, csak rajtam nem látszik a kor, úgyhogy nekem szabad.
- Akkor válogass a régiek közül. – Felírok neki egy címet, ami lényegében egy raktár, ahol a lecserélt autókat tartjuk. Én havonta cserélem, az ikrek meg most kaptak újat nemrégiben. Néhány hónapja, úgyhogy biztos talán ott valamit, ami tetszik neki.
- Ezek a lecserélt autóink, vidd, amelyik tetszik. – Őszintén szólva, elképzelésem sincs, hogy milyen autó illene hozzá, bár szerintem egy nagy terepjáró, amire szegecseket raknak minden felületre, de ilyen biztos, hogy nem áll a használtak között, arra biztos emlékeznék.
- Igen, jól néz ki. Egy hajléktalannak, te viszont nem vagy az. – mert bár lehet, hogy még nem a saját otthonunkban, de már csak pár nap, és a tényleges lakhelyünkön leszünk. Arról nem beszélve, hogy ez már rémesen kopott, sőt egyszerűen szörnyűségesen.
- Nem mindig, de ha megjelenünk, akkor ajánlott. És sosem tudhatod, hogy mikor van szükségem kísérőre. – Mert általában ugyan mindig megvan, hogy kivel megyek, de sosem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő, és nem lesz-e szükségem rá ilyen téren.
- Mi is szörnyetegek vagyunk…- mormogom erre halkan az orrom alatt, és nem nagyon köti le a sok szám meg nem tudom mi, amiket elsorolt nagy lelkesen, akkor még hallhatta is.
- Nem biztos, hogy ezzel Niccoló is egyet fog érteni, de megpróbálhatod, ha szeretnéd. Egyébként, kapsz érte most fizetést? – Fogalmam sincs, hogy kivel mit beszélt meg, de lehet, hogy csak egyszerűen rátukmálták Eric távozása után, és szegény meg automatikusan belement.
II. Macska
William Carxon
2018-12-07, 12:03

To: Nicky

Escape to the stars

Lemondóan sóhajtok a válaszára, hiszen valami ilyesmit feltételeztem tőle, vagyis szinte vártam hogy mondjon egy ilyen csodás közhelyet. Másra sem vágyom, komolyan.
- Ahh, nagyon vicces vagy, komolyan... De csak te nem öregszel, mindenki más igen - morgolódom ahogy az ágyamon ülve nyomkodom a laptopom, tökéletes kontrollal és rutinnal. Sokat játszok vele, és mindenfélét meg tudok rajta csinálni ami felhasználóbarátabbá tette. Szerintem senki más nem tudna eligazodni a gépemen rajtam kívül. Mondjuk lopás biztos is a drága.
- Van egy olyan érzésem hogy a régiek is ilyen ideig egy két hónaposak, nem? - vigyorogom el, hiszen a régi kocsi nekem az olyan tíz éves kortól kezdődik. Előtte még újszerű, aztán meg kb a zsír új kategória.
- Oh oké. Kell valakitől kulcsot kérnem, vagy csak odamegyek és elhozom amelyik tetszik? - kérdezem, ahogy átveszem a cetlit amire felírta a címet. Ismerős környék, kint van a város széle felé, egy hatalmas batár terület.
- Tele lesz sportkocsikkal, mi? - de majd csak megtetszik az egyik a hosszabb utak miatt jó ha van az ember feneke alatt egy, majd megkeresem a legkevésbe feltűnőt mert nem vagyok nagy kocsibuzi. Menjen, működjön és lehetőleg sötét színű legyen.
- Jól van jól van, veszek másikat.... - adom meg magam mert ezt előre tudom hogy vesztes csata lenne ebbe belemenni és ez csak ruha. Majd megszeretem az új dzsekit is.
- Tudok elegáns lenni ha kell, de általában sosem vagyunk egy helyen - vonom meg a vállam, ahogy kieresztem a cicaölelésból és megmutatom neki a gépet a paramétereivel is.
- Igen tudom, de valahol nem érdekel. Vannak olyan emberek akik emberek és mégis nagyonn szörnyek mint mi mindannyian - válaszolok neki ahogy ránézek a klubbok felületére és a belső levelezésre is. Három levelezőrendszert tudok egyszerre futtatni, mert zseniális vagyok.
- Szinte biztos hogy rajtam fogja hagyni, de egy próbát megér a dolog. Azt mondták Eric helyére ugorjak be, és eleinte még az ő jogosultságaival használtam, de már átállítottam mindent magamra és az ő fizetésének hetven százalékát kapom, ami nem olyan rossz - jegyzem meg hiszen akárki is volt ez a srác elég jól keresett és nem panaszkodhatok a juttatásaimra.
- Amúgy... te mióta ismered Nickyt? Az ő szavaiból úgy vettem ki hogy elég régóta már - kérdezem ahogy visszatérek a dresslilyre és a konzolworld-re hogy megrendeljem amik kellenek.

••
IV. Mestervámpír
Alexander
2018-12-08, 11:19

Egyik szemöldököm felvonom, és úgy pillantok rá.
- Ez nem igaz. A többi vámpír sem öregszik, ami azt illeti a szörnyrészek és a halandó szolgák sem teszik. – Ez a igazság, bár ami azt illeti nagyon sok leopárdom volt már, akiknél szerettem volna megállítani az öregedést. Kár, hogy a vérállatok és vámpírok taszítják egymást ilyen módon, mert már rég átváltozattam volna őket, hogy örökre mellettem maradjanak. Bár lehet, hogy ha vámpírok lennének, akkor már nem is lennének olyan vonzóak számomra, és én sem nekik.
- Hmm…meglehet. – Én elég gyakran cserélgetem az autót, ilyen-olyan okból, úgyhogy talál ott kedvére valót. Mondjuk összetört is akad közöttük, de azoknak nagy része használhatatlan, vagy szerelést igényel, de én ilyesmivel nem foglalkozom. Inkább veszek egy másikat.
- Van ott egy ilyen kis épület, majd ott adnak neked kulcsot, ha kiválasztottad. – Mert azért mi nem használjuk őket, de azt nem mondtam, hogy bárki szabadon elviheti, úgyhogy természetesen azt is őriztetem, mert sosem lehet tudni, hogy nem jön-e egy ostoba, aki úgy dönt, hogy szerez magának ingyen autót.  
- Vagy többet… - minek egy dzseki, jó ha több van, akkor lehet cserélgetni őket, és nem mindig ugyanaz rohad rajta. Majd, ha nagyobb lesz megtanulja.
- Ez igaz, viszont a mi világunkban előbb fognak felfalni, mint az emberekében. – Mert körülbelül hét milliárd ember él a földön, ebből maximum ötven millió vérállat, vámpír, vagy egyéb természetfeletti. Így a százalékok eltolódnak, mert a hétmilliárd emberből talán százezret sem lehet kiválasztani, aki rosszabb, mint mi.
- Igen, gyanítom, hogy rajtad fog maradni a dolog, és ő majd a biztonságosságába fog maximum belemászni. Sosem érdekelte a marketing. – Nem is baj, így legalább biztos, hogy a kölyök kénytelen lesz vele dolgozni, és az nagyon jó, egybe cseng az én terveimmel. A fizetésére nem mondok semmit, ha neki jó, nekem is megfelel. De tény, hogy Eric egy kicsivel többet csinált, mint ő, de neki több ideje volt kitanulni az egészet. William pedig még csak az elején van.
- Várj csak…- elgondolkozom egy picit, amíg számolok, hogy mióta is. – Úgy tizenhat éve már.  Ugyanolyan mamlasz volt, mint te, amikor ide jött. Kivéve, hogy már képzett volt az élet minden területén. Kicsit korábban kezdte, mint te.
II. Macska
William Carxon
2018-12-10, 14:24

To: Alex

Escape to the stars

- Úgy értettem hogy közülünk egyedül te nem, mert ha jól tudom nincs halandó szolgád - pillantok vissza rá, ahogy ujjaim száguldoznak a billentyűzetemen. Nem tudom elképzelni milyen lehet ilyen hosszú ideig élni, de valahogy én nem is tudom elképzelni hogy évszázadokig éljek és minden háborút és mást megtapasztaljak. Valahogy engem nem erre találtak ki, én szeretek fiatal lenni és szeretem élvezni az életem, úgy ahogy én akarom.
- Jól van, köszönöm. Akkor majd nézek ott valamit, ami nem olyan feltűnő - mosolyodom el, hiszen nekem nem fontos hogy mindenki megbámulja a kocsit amivel járok, sokkal inkább az hogy csont nélkül működjön és menjen. Semmi másra nem vágyom egy kocsitól.
- Jó. Majd holnap elmegyek - jegyzem meg és már fel is jegyeztem a címet hogy megnézzem majd google mapson. Odataxizom majd, vagy nem tudom, megoldom. Lehet még el is megyek, végül is kell a kilóméter.
- Jól van jól van.... - sóhajtok és hozzáadok még három dzsekit a kosaramhoz ami eddig csak kívánáglistán volt. Most kihasználom és hozzárakok még pár dolgot. Ha már tart a lelkesedése.
- Egyiket se szeretném, megakadok a torkán annak aki megpróbál megenni - sóhajtok fel apró mosollyal és lemondóan csóválom meg a fejem. Igen, én is kinézem Nickytől hogy rajtam hagyja ezeket a jogokat, és csinálhatom én tovább a marketinget és az adminságot.
- Sejtettem én is hogy nem fogja kérni, de azért egy hiú ábrándot megér a dolog. Hátha akar ezzel is szenvedni hogy átnézi, mert ő azért sokkal jobb nálam - ezt tudom, és nem is kell kihangsúlyoznia hiszen egészen egyértelmű a dolog. Mesteri egy rohadék, de jajj mi lesz itt a végre megérkezik. Nem várom!
- Tizenhat éve? Anyám, és még nem ment az agyadra? Türelmes egy vámpír vagy - kuncogok fel.
- Hát neki tartalmasabb élete volt mint nekem - sóhajtok fel ahogy közelebb húzódok hozzá és odafészkelődök hogy hozzáérjek.
- Oké, összepakoltam, rendeltünk ruhát és laptopot meg egy új sarkot magamnak a dolgozószobámba - egek sose volt olyanom - most már kimehetek? - pislogok rá, hiszen lényegében megvan minden.

••
Ajánlott tartalom

I did...nothing!
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal